بهداشت

راهنمای خرید مینی واش

مینی واش

مینی واش وسیله ای است که برای شستن لباسهای کم حجم به کار می رود. شستن لباسها با دست کار دشواری است حتی اگر حجمشان کم باشد. استفاده از ماشین لباسشویی های بزرگ نیز برای شستن البسه کم بزرگسالان و نوزادان مناسب نیست. زیرا ماشینهای لباسشویی خانگی دارای برنامه های پیچیده و طولانی مدت برای شستشو هستند. در حالیکه ممکن است در خانه دانشجویی و یا ویلاهای خارج از شهر ماشین لباسشویی بزرگ نداشته باشید و لباسهای کثیف شما هم حجمش خیلی کم باشد. از این رو تهیه مینی واش در این زمان بسیار کاربردیست. و با توجه به وجود مدلها و اندازه های متفاوت مینی واش در بازار به شما پیشنهاد میکنیم راهنمای خرید مینی واش را مطالعه کنید.

ضرورت استفاده از مینی واش

همانطور که اشاره کردیم خرید و تهیه مینی واش برای شستشوی لباسهای کم حجم بسیار به صرفه و کاربردیست. مینی واش که به آن کهنه شور نیز می گویند در ابتدا برای شستن کهنه های نوزاد طراحی شده بود. یکی از کاربردهای اصلی و اساسی کهنه شور یا ماشین لباسشویی سطلی شستن لباسهای نوزاد به طور جدا گانه می باشد. همچنین برای لباسهای کم حجم بزرگسالان یا لباسهای حساس مانند لباسهای زیر و یا لباسهای سفید رنگ و یا شستشوی دستمالهای کثیف به صورت جداگانه بسیار مناسب است.

بنابراین داشتن مینی واش در خانه در کنار ماشین لباسشویی بزرک و یا به تنهایی بسیار لازم است. زیرا گاهی اوقات نیاز به شستشوی سریع و آسان دارید . و یا باید  شستن لباسها را چندین بار در روز تکرار کنید. شستن البسه با دست مصرف زیاد آب و مواد شوینده را در بر دارد. استفاده از مینی واش  مصرف آب و انرژی و شوینده ها را کاهش می دهد و یک شستشوی سریع و آسان را فراهم می کند. در راهنمای خرید مینی واش شما را با انواع آن و مدلهای مختلف آشنا می کنیم.

مینی واش برای شستن لباسهای نوزاد

پوست نوزادان دارای حساسیت بالایی است و همچنین سیستم ایمنی بدن نوزاد و کودک بسیار ضعیف است. بنابراین در شستشوی لباسهای نوزاد باید دقت زیادی به عمل آورید تا کاملا بهداشتی و به دور از آلودگی ها شسته شوند. از طرف دیگر لباسهای نوزاد بسیار کم حجم و نرم و لطیف هستند. و در طول روز ممکن است چندین بار  بعد از شیر خوردن و یا تعویض پوشک و .. نیاز به تعویض داشته باشند. با استفاده از مینی واش میتوانید لباسهای نوزاد چندین بار در روز و سریع و راحت بشورید.

لباسهای نوزاد را نمی توانید همراه با لباسهای بزرگسالان بشورید. زیرا لباسهای افراد دیگر خانواده ممکن است دارای میکروب و  آلودگی های محیط کار و یا خارج از باشند. و شستشوی آنها همراه با لباسهای دیگران می تواند باعث حساسیت پوستی و یا عفونت شود. بنابراین لباسهای نوزاد را برای حفظ سلامت نوزاد حتما به صورت جداگانه بشورید. استفاده از مینی واش و کهنه شور بسیار کارایی دارد.

مینی واش برای شستشوی لباسهای کم حجم بزرگسالان

از ماشینهای لباسشویی سطلی می توانید برای شستشوی لباسهای کم حجم بزرگسالان نیز استفاده کنید. بعضی از لباسهای حساس نیازمند شستشوی جداگانه دارند و بهتر است همراه با لباسهای دیگران در ماشین لباسشویی شسته نشوند. مانند لباسهای زیر و یا لبسهای به رنگ سفید و یا مشکی که باید به طور جداگانه شسته شوند. و بعضی از لباسها نیز نباید در ماشین لباسشویی شسته شوند مانند شال و روسری و یا لباسهایی که جنس لطیف و خاصی دارند. دستمالهای کثیف و یادستمالهای آشپزخانه را هم میتوانید به طور جداگانه به وسیله مینی واش بشورید.

انواع مینی واش موجود در بازار

مینی واش ساده

مینی واش

این مدل دارای یک مخزن شستشو است و دارای یک موتور می باشد. و بعد از شستشو آبکشی لباسها باید خودتان انجام دهید. در بعضی از مدلها بعد از شستشو با تخلیه آب و آبگیری مجدد در همان مخزن آبکشی لباسها انجام می شود. این مدلها دارای وزن سبکتر و حمل و جا به جایی راحت تر می باشد. همچنین دارای قیمت پایینتری نسبت به مدلهای دبگر است.

مینی واش دوقلو

مینی واش دوقلو

مینی واش دوقلو

این مدل دارای دو مخزن و دو موتور هستند. و نسبت به مینی واش ساده امکانات بیشتری دارد. در این مدل در یک مخزن عمل شستشو انجام می شود و در مخزن دیگر عمل آبکشی و خشک کن انجام می شود. این مدلها دارای حجم و ابعاد بزرگنری هستند. و وزن آنها در حدود 10 تا 13 کیلوگرم است. از مزیتهای این مدل این است که همزمان می توانید در یک مخزن شستشو لباسها را انجام دهید و در مخزت دیگر لباسها را آبکشی و خشک کنید. از نظر قیمت نیز , دارای قیمت بالاتری نسبت به مدلهای ساده هستند.

مینی واش اتوماتیک

راهنمای خرید مینی واش

راهنمای خرید مینی واش

مینی واش های اتوماتیک مدرن ترین و پیشرفته ترین مدل محسوب می شود. این مدلها دارای برنامه های متنوع با مدت زمانهای مختلف برای شستن لباسها می باشد. این مدلها معمولا دارای تایمر هستند و همچنین در بعضی از آنها می توان مقدار مصرف آب و مواد شوینده را نیز تععین کنید. و باعث صرفه جویی در مصرف انرژی و شوینده ها می شود. این مدلها دارای قیمت بالاتری نسبت به مدلهای دیگر می نی واش می باشد. و اگر از نظر بودجه مشکلی ندارید ابن مدلها با توجه به کارایی که دارند بهترین نوع برای خرید هستند.

نکات مهم در خرید مینی واش

در راهنمای خرید مینی واش برای شما نکات مهمی که باید آنها را در نظر بگیرید برایتان شرح می دهیم. در خرید مینی واش اندازه , حجم , و ظرفیت موتور و .. هستند که باید آنها را در نظر بگیرید.

ظرفیت مینی واش

اواین نکته ای در در هنگام خرید مینی واش باید به آن توجه کنید ظرفیت مینی واش است. ظرفیت شستشوی مینی واش نسبت به ماشینهای لباسشویی کمتر است و مانند ماشین لباسشویی بر حسب کیلوگرم حساب می شود. ظرفیت مینی واش  ها از 1 کیلوگرم تا 5 کیلوگرم متغیر است. در هنگام خرید ظرفیت مناسب با نیازتان را انتخاب کنید تا در مصرف آب و انرژی صرفه جویی شود و همچنین مین واش با ابعاد مناسب را تهیه کنید.

بیشتر بخوانید : ساک لوازم نوزاد و آنچه درباره آن باید بدانیم 

سرعت چرخش موتور

نکته مهم دیگری که در هنگام خرید مینی واش باید به آن توجه کنید سرعت چرخش موتور آن است. سرعت چرخش موتور با واحد دور در دقیقه محاسبه می شود. سرعت چرخش موتور مینی واش از 500 تا 3000 دور در دقیقه تغییر می کند. سرعت چرخش به معنای سرعت شستن لباسها می باشد که هر چه سرعت موتور بیشتر باشد کیفیت شستشوی لباسها بیشتر می شود.

جنس بدنه

یکی دیگر از معیارهای خرید مینی واش جنس بدنه مینی واش است. معمولا لباسشویی های سطلی از جنس بدنه کامپوزیت ساخته می شوند. کامپوزیت دارای مقاومت بالایی در برابر برق گرفتگی , پوسیدگی و حتی فشار می باشد. کامپزیت همچنین ضد زنگ می باشد که در طولانی مدت در برابر آب و رطوبت و مواد شوینده  مقاومت بالایی دارد و دچار زنگ زدگی و پوسیدگی نمی شود. ضد رنگ بودن  و داشتن استحکام بالا برای کهنه شورها بسیار اهمیت دارد تا در اثر استفاده در حمام و یا جا به جایی و .. بادوام باشد. همچنین بعضی از مینی واش ها در سالهای اخیر از جنس پلاستیک ضد زنگ تولید می شوند.

جنس سبد خشک کن

در انتخاب مینی واش جنس سبد خشک کن آن را نیز در نظر بگیرید. جنس سبد خشک کن بهتر است از فلز ضد زنگ باشد تا با گذاشتن لباسهای خیس درون آن , لباسها , زنگ فلز را به خود نگیرند و دچر لکه نشوند. بعضی از سبدها نیز از جنس پلاستیک با کیفیت و مرغوب هستند.

میزان مصرف آب و انرژی

یکی دیگر از نکاتی که در هنگام خرید کهنه شور باید آنها را در نظر بگیرید میزان مصرف آب و انرژی است. میزان مصرف آب با توجه به ظرفیت و اندازه دستگاهی که انتخاب میکنید ارتباط مستقیم دارد. میزان مصرف برق مینی واش نیز مانند سایر دستگاههای برقی بر حسب کیلو وات بر ساعت محاسبه می شود. دستگاههای برقی اصولا  دارای برچسب انرژی هستند که میزان مصرف انرژی دستگاه را نشان میدهدو برچسب انرژی از میزان کمترین مصرف A تا بیشترین میزان مصرف G تغییر می کند. میزان مصرف برق مینی واش با توجه به مدلی که انتخاب می کنید و تعداد دفعات استفاده و شرایط استفاده از آن نیز ارتباط مستقیم دارد.

قیمت مینی واش

قیمت مینی واش به عوامل مختلفی بستگی دارد. قیمت مینی واش را با توجه به نکاتی که در راهنمای خرید مینی واش برایتان ذکر کردیم متفاوت است. قیمت مینی واش با توجه به مدل, ظرفیت دستگاه, برند و شرکت سازنده آن متغیر است. در خرید مینی واش با توجه به نیاز خود میتوانید کهنه شور با حجم و ظرفیت مناسب را انتخاب کنید. برندهای خارجی دارای قیمت بالاتری نسبت به برندهای ایرانی هستند. مدل اتوماتیک نسبت به مدلهای ساده و دوقلو گرانتر هستند.

بهترین برندهای مینی واش

مینی واش یا کهنه شور توسط شرکتهای ایرانی و خارجی تولید می شوند. از معروف ترین و شناخته شده ترین مارکهای تولید کننده مینی واش می توان به موارد زیر اشاره کرد:

فریدولین, سامسونگ, ال جی, بلسون, بوش, جنرال تکنیک, مادرلی, پاکشوما, چیکو, آ ا گ, سانی, ناسیونال , ..میباشد.

پیشنهاد میکنیم این مفاله هم مطالعه کنید : بهترین مارک کالسکه خارجی 

مینی واش جنرال تکنیک

مینی واش جنرال تکنیک یکی از مینی واشهای بسیار باکیفیت ساخت ایران می باشد. جنرال تکنیک یکی از برندهای شرکت صدرآراکس قشم است. این شرکت تولید کننده کهنه شور و مینی واش می باشد که محصولات بسیار با کیفیت و متنوعی را در مدلها و اندازه های مختلف تولید می کند.

مینی واش مادرلی نیز برند دیگر شرکت صدرآراکس قشم می باشد. مسنی واشهای مادرلی همانند مینی واشهای جنرال تکنیک است و تنها تفوتشان در رنگبندی محصولات می باشد. کهنه شورهای جنرال تکنیک در رنگبندیشان دارای رنگهای نقره ای و آبی است که آن را برای زوجهای جوان و یا خانه های دانشجویی و غیره مناسب می کند. کهنه شورهای مادرلی دارای رنگهای آبی و صورتی در ترکیب رنگهایشان هستند که برای استفاده در سیسمونی نوزاد طراحی شده اند. رنگ آبی برای نوزادان پسر و رنگ صورنی برای نوزادان دختر مناسب هستند.

با مطالعه راهنمای خرید مینی واش می توانید با توجه به نیاز خود مدل و نوع مناسب مینی واش را انتخاب و خریداری کنید. در فروشگاه اینترنتی بدو نی نی انواع مینی واش را برایتان فراهم شده است و می توانید به صورت آنلاین و مشاهده و مقایسه مدلهای مختلف کالای مورد نظر خود را خریداری کنید.

انواع مینی واش و کهنه شور را از فروشگاه اینترنتی سیسمونی بدو نی نی مشاهده و خریداری کنید.

 

خرید اینترنتی سیسمونی کودک و نوزاد  

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.