یکی از مهم ترین لوازم در خرید سیسمونی کودک، کالسکه است.  کالسکه به عنوان وسیله حمل کودک در خارج از منزل بسیار با اهمیت و کاربردیست و برای حمل کودک از نوزادی تا 4 یا 5 سالگی مورد نیاز است. امروزه تنوع کالسکه در بازار بسیار زیاد است و ممکن است انتخاب و خرید را برای شما مشکل کند.  با کمک راهنمای خرید کالسکه کودک میتوانید مدلهای مختلف موجود در بازار را ارزیابی کنید و با مقایسه آنها و با توجه نیازهای خود و کودکتان مدل مناسب را انتخاب کنید.

کالسکه و کریر حمل کودک را برای والدین راحت می کند. در حمل کودک امنیت و راحتی کودک باید در نظر گرفته شود. آسایش و راحتی والدین به عنوان نیرویی که کالسکه را راه می برد و باید آن را جا به جا کنند نیز مهم است. این فاکتورها را در راهنمای خرید کالسکه نوزاد شرح می دهیم.

برای نوزاد تا 6 ماهگی

از آنجا که تا 6 ماهگی نوزاد باید در حالت خوابیده باشد باید از کالسکه ای استفاده کنید که قابلیت نصب کریر و یا کریکات را داشته باشند و یا در کالسکه های مدرن قابلیت تبدیل سیت به کریکات را داشته باشند.

در غیر این صورت می توانید با ساک حمل نوزاد و یا کریر، نوزاد را حمل و جا به جا کنید. زیرا نوزاد نیز بر روی گردن و سرش تعادل ندارد  و نمی تواند بنشیند و از طرفی  بهترین حالت برای راحتی و رشد نوزاد حالت خوابیده است. بنابراین استفاده از یک کریر مناسب و با کیفیت و ایمن بسیار لازم و ضروری است، تا نوزاد را با خیال راحت و در حفاظت کامل در ماههای اولیه بیرون ببرید.

معمولا کریرها قابلیت نصب با کمربند ایمنی خودرو را دارند و با نصب محکم و ایمن تبدیل به صندلی ماشین کودک تا یک سالگی می شود. اگر زیاد با نوزادتان بیرون می روید و نوزاد را مرتب به داخل ماشین و خارج از آن جا به جا میکنید استفاده از صندلی ماشین سبک و با قابلیت نصب آسان بسیار کاربردیست.

کالسکه برای کودک از 6 ماه به بالا:

با بزرگتر شدن نوزاد و افزایش وزن نوزاد، کریر کم کم جایش را به کالسکه می دهد. خرید کالسکه در این زمان ضروری به نظر میرسد.

کودک هم از خوابیدن در کالسکه لذت میبرد و حرکات کالسکه در هنگام راه بردن آن حکم گهواره برای نوزاد را دارد و به کودک تسکین میدهد. هنگامی که کودک توانایی نشستن در این محصولات را پیدا کند تماشای محیط اطراف نیز برایش لذت بخش خواهد بود. و والدین نیز به راحتی همراه با کودکشان میتوانند به پیاده روی، پاساژ و گردش بروند. و کودک هم می تواند به خوبی محیط اطراف را تماشا کند و سرگرم شود.

بیرون بردن نوزاد و استفاده از از هوای آزاد برای نوزاد مفید است. ولی بهتر است در ماهای اول نوزاد را به بیرون نبرید. ولی اگر خواستید نوزاد را بیرون ببرید حتما کالسکه ای که سایه بان داشته باشد استفاده کنید. وقتی کودک کمی بزرگتر شد استفاده از کالسکه هم برای کودک جذاب است و هم باعث راحتی والدین میشود. در هوای آفتابی از محصولی استفاده کنید که سایه بان کوچکی داشته باشد و کودک بتواند از هوای آزاد استفاده کند. در هوای سرد هم به اندازه کافی لباس بر تن کودک بکنید و پتو هم به همراه داشته باشید.

خرید کریر نوزاد

انواع کالسکه نوزاد :

در خرید کالسکه کودک ابتدا باید بودجه ای که دارید را در  نظر بگیرید و با کمک راهنمای خرید کالسکه نوزاد متناسب با سن کودک و استفاده ای که از کالسکه می خواهید داشته باشید انتخاب مناسب را انجام دهید. انواع کالسکه و مزیتهای استفاده از آن عبارتند از :

کالسکه تکی (سنتی و استاندارد)

این محصولات مناسب برای استفاده کودکتان از بدو تولد می باشند. معمولا دارای 4 چرخ هستند و دارای اسکلت و فریم با مقاومت بالا و کمی سنگین تر نسبت به مدلهای عصایی و چمدانی هستند. این مدل ها دارای نشیمنگاه جا دار و بزرگ با قابلیت تنظیم پشتی آن می باشد. و در برخی از مدلها تا زاویه 180 درجه قابل تنظیم هستند و به همین دلیل میتوانید برای کودک در نوزادی هم از این کالسکه کودک استفاده کنید. مناسب برای پیاده روی و گردش های طولانی در جاهای مختلف است و هدایت آن برای والدین بسیار راحت است و دارای دوام بالایی می باشد.

کالسکه
کالسکه

 

کالسکه سه چرخه (ورزشی)

این مدل دارای سه چرخ بزرگ و بادی هستند که حرکت آن را در مسیرهای ناهموار برای والدین راحت می کند.

این مدل ها برای مادران ورزشکار مناسب می باشد. چرخهای بزرگ و روان آن باعث می شود کالسکه در مسیرهای مختلف دچار انحراف به چپ و راست نشود.

همچنین این مدل از کالسکه نوزاد دارای دسته بلند هستند که هدایت آن را راحت تر می کند. دارای یک بند بلند نیز هستند که به بدن مادر متصل می شود و باعث می شود در هنگام دویدن، کالسکه بچه از بدن مادر جدا نشود و جا نماند و همچنین از زمین خوردن مادر جلوگیری می کند. این محصولات نیز معمولا سنگین هستند و دارای ظرفیت وزنی بالایی نیز هستند. چرخهای این مدل را باید از نظر باد و فشار  به صورت مرتب بررسی و تنظیم کنید.

کالسکه
کالسکه سه چرخه

 

کالسکه قابل تنظیم ( ترکیبی )

این مدل ها قابلیت تنظیم در قسمت های مختلف را دارند. شامل اسکلت و سیت جدا شونده و قابل تنظیم میباشند. این محصول را میتوانید برای کودک از بدو تولد تا 5 سالگی معمولا استفاده کنید.

به این صورت که قابلیت تغییر و تنظیم دارند که مناسب با سن کودک بتوانید از آنها استفاده کنید. برای دوران نوزادی دارای سیت با قابلیت تنظیم پشتی است که با تنظیم در حالت خواب برای نوزاد قابل استفاده می شود. همچنین میتوانید از سیت آن به عنوان کریکات یا ساک حمل استفاده کنید.

میتوانید از این مدل  در دو طرفه رو به مادر و رو به جلو استفاده کنید که این کار را با تغییزر سیت در دو جهت و یا با دسته قابل تنظیم آن میتوانید انجام دهید. همچنین میتوانید از آن به صندلی ماشین در خودرو هم استفاده کنید. داشتن سبد لوازم، قابلیت جمع کردن با سیت و بدون سیت از ویژگی های دیگر این مدلها هستند و معمولا دارای قیمت بالاتری نیز می باشند. ولی یک کالسکه مناسب با داشتن تمام ویژگی های مناسب برای آسایش و آرامش شما و کودکتان است.

کالسکه مسافرتی

این مدل از کالسکه  دارای وزن سبک تری نسبت به مدل های دیگر می باشند. از ویژگی های کالسکه مسافرتی جمع شدن آسان و راحت آن است. بعد از تا شدن کم حجم و جمع و جور می شوند و حمل آن را راحت می کند.

کالسکه عصایی دارای دسته به شکل عصا می باشد. دارای وزن سبک و قابلیت تا شدن راحت است و حمل آن برای والدین بسیار راحت است.

کالسکه عصایی
کالسکه عصایی

مدل چمدانی یک نوع دیگر از مدلهای سبک است که دارای قابلیت جمع شدن است و قابلیت حمل و جا به جایی آن آسانی دارد.

کالسکه چمدانی
کالسکه چمدانی

همچنین بعضی از این مدلها با داشتن قابلت جمع شدن آسان و کم حجم و کیف حمل مخصوص  قابل بردن به کابین هواپیما، قطار و .. نیز می باشند که به آن کالسکه INCABIN نیز گفته می شود.

خرید کالسکه مسافرتی

کالسکه دو قلو نوزاد

این نوع مناسب برای والدینی است که فرزندان دو قلو دارند و یا سن فرزندانشان نزدیک به هم می باشند. کالسکه دو قلو دارای دو نشیمنگاه هستند که یا در کنار همدیگر و یا در پشت سر هم قرار داده می شوند. در خرید کالسکه دو قلو حجم و اندازه آن را در نظر بگیرید که از راهروها و چهارچوب ها قابل رد شدن باشد. دارای وزن خیلی بالایی نباشد تا بتوانید آن را به راحتی در جاهای مختلف حرکت دهید.

کالسکه دو قلو
کالسکه دو قلو

 

در مدلهای گران تر و مدرن تر سیتها را میتوانید رو به رو هم  و یا پشت سرهم قرار دهید. ارتفاع سیتها را هم نسبت به هم می توانید تغییر دهید.

ست کالسکه نوزاد

اگر مدت زیادی از کالسکه استفاده می کنید تهیه ست کالسکه و کریر مناسب است. این ست ها به صورت سرویس های 3 تکه، سرویس های 4 تکه، سرویس های 5 تکه و .. وجود دارند. که با داشتن تکه های کامل تمام نیازهای شما و کودکتان را برآورده می کنند.

ست کالسکه و کریر
ست کالسکه و کریر

ست  2 تکه :  ست کالسکه و کریر نامیده می شود و شامل دو تکه است.

سرویس 3 تکه : شامل کالسکه، کریر و ساک لوازم نوزاد است.

ست  4 تکه : شامل کالسکه، بیس کالسکه، کریر و ساک لوازم کودک است.

ست  5 تکه : شامل کالسکه، کریر، بیس کالسکه، آغوشی و ساک لوازم نوزاد است.

تکه های موجود در سرویس های کالسکه در برندهای مختلف ممکن است متفاوت باشد و لوازم دیگری از جمله تشک روروئک ست کالسکه، پتو و .. را نیز داشته باشند.

خرید ساک لوازم نوزاد

خرید روروئک و واکر کودک

برای انتخاب کالسکه نوزاد نکات زیر را در نظر بگیرید :

تا اینجا با مدلهای انواع کالسکه آشنا شده اید. در راهنمای خرید کالسکه برای نوزاد به ویژگی هایی که باید داشته باشد میپردازیم.

 • برای حفظ امنیت کودک دارای کمربند ایمنی  5 نقطه ای باشد.
 • داشتن فریم یا همان اسکلت مستحکم نیز اهمیت دارد.
 • سبک بودن کالسکه در کنار استحکام بالا با داشتن فریم های آلومینیومی
 • قابلیت تا شدن داشته باشد تا حمل و جا به جایی آن راحت باشد.
 • دسته قابل تنظیم برای تنظیم ارتفاع دسته کالسکه متناسب با قد هر یک از والدین
 • داشتن سیستم ترمز مناسب و قابل اطمینان
 • تشک و پارچه های ضد تعریق و نرم و راحت برای کودک
 • داشتن سبد لوازم در زیر کالسکه
 • کاور پا برای گرم نگهداشتن پای کودک
 • سایه بان قابل تنظیم
 • داشتن گارانتی و خدمات پس از فروش
 • دفترچه راهنما برای نصب و راه اندازی راحت کالسکه

 

این مطلب حتما بخوانید : نکات مهم در خرید کالسکه 

خرید کالسکه نوزاد

در هنگام خرید کالسکه با استفاده از راهنمای خرید کالسکه نوزاد تمام نکات ذکر شده را در نظر بگیرید. استاندارد بودن و حفظ امنیت کودک مهم ترین نکته می باشد. خرید کالسکه باید با دقت زیادی انجام شود تا بتوانید مناسب با شرایط و نیازهایتان کالسکه مورد نظر را انتخاب کنید. در خرید آنلاین در فروشگاه بدو نی نی می توانید انواع کالسکه در قیمتهای متفاوت، در برندهای ایرانی و خارجی را  مقایسه و بررسی و خریداری کنید.

بیشتر بخوانید:  ویژگی های یک روروئک خوب چیست؟ راهنمای خرید رورورئک

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button