سقط جنین به فرآیند پایان دادن به بارداری و از بین بردن بافت بارداری گفته می شود. بارداری ناخواسته می تواند به یک مشکل و کابوس بزرگ برای والدینی تبدیل شود که قصد بارداری نداشته اند. از طرفی تصمیم برای پایان دادن به بارداری سخت تر است. ولی اگر با سنجیدن شرایط تصمیم به این کار دارید بهتر است تا هر چه زودتر اقدام کنید. برای سقط جنین روشهای متفاوتی وجود دارد. اگر بارداری شما قبل از هفته 6 بارداری باشد می توانید انواع روش های خانگی سقط جنین را در نظر داشته باشید. این روش ها کاملا طبیعی هستند .

انواع روش های سقط جنین در هفته 10 بارداری به بعد نیازمند مراجعه به پزشک می باشد و در حاملگی های که به سه ماهه دوم وارد شده باشند ممکن است نیاز به عمل جراحی نیز باشد. این روش ها همراه با عوارضی مانند خونریزی، عفونت لگن و رحم، آسیب دیدن رحم و .. همراه باشند. ولی اگر در هفته های ابتدایی و ماه اول از بارداریتان آگاه شدید و تصمیم به ادامه بارداری نداشته باشید میتوانید از روشهای طبیعی برای سقط جنین استفاده کنید. این روش ها، غیر تهاجمی هستند و بدون آسیب رساندن به رحم موجب ریزش بافت رحم و در نتیجه سقط می شوند.

روش های خانگی سقط

در روش های خانگی سقط جنین موارد زیر را رعایت کنید:

سقط جنین بهتر است زیر نظر پزشک انجام شود. ولی اگر در ماه اول بارداری بودید می توانید از روشهای طبیعی برای این کار استفاده کنید.

اگر 10 هفته از زمان بارداریتان گذشته است از روشهای خانگی برای سقط استفاده نکنید.

روشهای امن و مطمئن برای سقط جنین را به کار ببرید. روشهای نا امن ممکن است به مرگ مادر منجر شوند.

برای سقط با روش های طبیعی , تمام ابعاد و مزایا و عوارض آن را بسنجید و آگاهی کامل نسبت به آن روش پیدا کنید.

از تکرار یک روش برای چندین بار پشت سر هم ب،پرهیزید, زیرا ممکن است سلامتی شما را به خطر بیندازد.

از امتحان کردن چندین روش از روش های خانگی سقط جنین به طور همزمان خودداری کنید.

اگر دارای بیماری خاصی هستید و یا داروهای خاصی مصرف می کنید از روش های طبیعی برای سقط جنین استفاده نکنید.

گاهی با وجود قاعدگی و خونریزی بعد از سقط، ممکن است سقط جنین انجام نشده باشد . از این رو بعد از انجام هر یک از روشهای سقط، از پایان حاملگی اطمینان حاصل کنید و در صورت نیاز به پزشک مراجعه کنید.

انواع روش های خانگی سقط جنین

همانطور که گفتیم برای سقط جنین در ماه اول بارداری می توانید از روش های خانگی و طبیعی برای این منظور استفاده کنید. بعضی از گیاهان هستند که در صورت مصرف با دوز بالا باعث سقط جنین می شوند. بنابراین اگر قصد دارید که بارداریتان را حفظ کنید بهتر است این گیاهان و داروهای گیاهی را بشناسید تا بارداریتان به خطر نیفتد. همچنین می توانید از این گیاهان برای سقط جنین نیز استفاده کنید.

روش های خانگی سقط

دارچین برای سقط جنین

دارچین یکی از گیاهانی است که در اکثر آشپزخانه ها به عنوان ادویه و یا طعم دهنده یافت می شود. مصرف دارچین با دوز بالا سبب انقیاض رحم و سقط جنین می شود. برای سقط جنین این ماده باید حتما به صورت خام مصرف شود. برای عمل سقط دارچین نباید تحت حرارت قرار بگیرد. زیرا حرارت باعث می شود عنصری که سبب سقط می شود در آن از بین برود.

برای مصرف میتوانید چند عدد چوب دارچین را پودر و به یک لیوان آب اضافه کنید و آن را میل کنید. برای نتیجه گرفتن می توانید چندین روز مصرف دارچین را ادامه دهید.

دانه های کنجد

یکی دیگر از روش های خانگی برای سقط جنین مصرف دانه کنجد در ماه اول بارداری است. دانه کنجد در کنار فواید زیادی که برای سلامتی دارد میتواند  باعث تحریک رحم و منقبض شدن ناگهانی آن  شود و در نهایت باعث سقط جنین شود. برای استفاده از این روش، مقداری دانه کنجد را به مدت یک شب خیس بدهید. سپس آن را کاملا له کنید و میتوانید آن را با مقداری عسل مصرف کنید و خوردن دانه کنجد را می توانید چندین روز ادامه دهید.

جعفری و سقط جنین

جعفری یکی از گیاهانی است که مصرف کم آن مشکلی در بارداری به وجود نمی آورد. ولی با مصرف مقدار بیشتری از آن میتواند باعث سقط جنین شود. جعفری حاوی ویتامین C و روغنهای فرار آلی می باشد. ویتامین C موجود در جعفری سطح استروژن را افزایش و سبب کاهش هورمون پروژسترون می شود و جریان خون به رحم را کاهش می دهد. از طرف دیگر روغنهای آلی باعث تحریک رحم و انقباض آن می شود و در نتیجه باعث سقط جنین می شود. برای این منظور مقداری جعفری را با مقداری آب مخلوط کنید و بلافاصله مخلوط آنها را میل کنید. برای سقط می توانید در طول روز دو تا سه بار از جعفری استفاده کنید.

پاپایای خام و نرسیده

خوردن پاپایای خام و نرسیده باعث سقط جنین می شود و اگر میخواهید بارداریتان را حفظ کنید از خوردن آن به شدت پرهیز کنید. پاپای خام و نرسیده شامل مقدار زیادی لاتکس میوه است که منجر به آزادسازی پروستاگلاندین و اکسی توسین می شود که به عنوان یک داروی سقط جنین سبب انقباض رحم و سقط می شود. همچنین مصرف این میوه به صورت خام سطح هورون استروژن را افزایش و باعث کاهش هورمون پروژسترون می شود و این کاهش باعث اختلال در رشد جنین و حاملگی می شود. ویتامین C موجود در آن نیز سبب قاعدگی و سقط می شود.

خرید پستانک نوزاد

آناناس برای سقط جنین

مصرف آناناس نیز یکی دیگر از روش های خانگی سقط جنین است. البته مصرف آن به مقدار کم در باداری تاثیر ندارد ولی مصرف دوز بالای آن می تواند باعث سقط جنین شود. آناناس حاوی مقدار زیادی ویتامین C  و آنزیمی به نام بروملین است. ویتامین C باعث افزایش سطح هورمون استروژن و کاهش پروژسترون می شود که حاملگی را تحت تاثیر قرارر می دهد. آنزیم برملین نیز باعث انقباضات رحمی و نرم شدن دهانه رحم می شود. این آنزیم باعث تجزیه پروتئینها می شود و چون جنین در مراحل ابتدایی از پروتئین تشکیل شده است به راحتی آن را تجزیه و سبب سقط جنین می شود. برای سقط جنین باید یک آناناس کامل را مصرف کنید و میتوانید روزانه دو بار آب آناناس و .. را میل کنید و برای گرفتن نتیجه تا چند روز ادامه دهید.

گیاه پونه

پونه از گیاهانی است که در ساخت داروهای سقط جنین به کار می رود. پونه دارای ماده ای به نام پولگون است که مصرف این ماده باعث تحریک و انقباضات شدید در رحم می شود و در نهایت باعث سقط جنین می شود. در صورتی که قصد سقط جنین ندارید از مصرف آن به شدت بپرهیزید. برای استفاده از این روش می توانید مقداری پونه بیشتر از 5 گرم را در آب جوش بریزید و آن را دم کنید و سپس آن را مصرف کنید.

چای بابونه و سقط جنین

مصرف یک فنجان چای بابونه برای بارداری مفید است. ولی مصرف مقدار بیشتر آن مانند یک داروی سقط جنین عمل می کنند و خانمهای باردار باید در مصرف آن دقت کنند. چای بابونه به علت داشتن ترکیبی به نام تاهونی باعث انقباض رحم و سبب سقط می شود. برای استفاده از این روش 2 تا 3 قاشق چای خوری بابونه را دم کنید و مصرف کنید. روزانه 2 تا 3 بار میتوانید چای بابونه را میل کنید تا سقط جنین انجام شود.

گوجی بری (یک نوع توت)

این گیاه شامل مقدار زیادی از ویتامین C است که به طور طبیعی می تواند منجر به سقط جنین شود. همچنین حاوی ماده ای به نام بتائین است که یک ماده نیتروزن عالی است که سبب انقباض رحم و سقط جنین می شود. مصرف گوجی بری به دلیل خواص بالای آن برای دوران بارداری مفید است، ولی مصرف بیش از 10 گرم آن می تواند باعث سقط جنین شود. برای مصرف آن میتوانید 10 گرم گوجی بری را مصرف کنید و بلافاصله یعد از آن یک لیوان آب بنوشید. لازم به ذکر است که مصرف گوجی بری باعث بالا رفتن فشار خون نیز نمی شود. بنابراین در مصرف آن دقت کنید.

زردچوبه و سقط جنین

مصرف زردچوله به میزان نرمال برای بارداری بی خطر است. اما مصرف مکملهای زردچوبه ممکن است باعث سقط جنین شود. زردچه می تواند باعث تحریک رحم شود و حتی می تواند در رشد جنین اختلال ایجاد کند و در نهایت باعث قاعدگی و سقط جنین شود. برای انجام سقط یک یا دو عدد مکمل زردچوبه را مصرف کنید. مصرف زردچوبه همچنین ممکن است باعث تهوع، گرفتگی و انقباض عضلات شکم و رحم شود.

خرید کالسکه بچه

زعفران

یکی دیگر از گیاهانی است که می تواند منجر به سقط جنین شود.  مصرف یک یا دو گرم از زعفران هم میتواند باعث تحریک رحم و سقط جنین شود. بنابراین در صورتی که قصد حفظ بارداری را دارید سعی کنید از مصرف زعفران خودداری کنید.

زرشک

یکی از کیاهانی که برای سقط جنین استفاده می شود. زرشک دارای آلکالوئید و ترکیبات فنلی است که سبب انقباضات ماهیچه های مختلف در بدن می شود. ار این رو می تواند انقباضات رحم را نیز افزایش دهد و باعث سقط جنین شود.

کوهوش آبی برای سقط جنین

این گیاه نیز جزء گیاهان قاعده آور است و دارای ترکیبات اکسیتوسین و کالوسا پونین است که باعث انقباض رحم و در نتیجه سقط جنین می شود. همچنین باعث افزایش سطح هورمون استروژن می شود که باعث سقط جنین می شود. این گیاه به جینسنگ زرد یا آبی و یا ریشه زغال اخته نیز نامیده می شود. برای مصرف این گیاه مقداری ریشه آن را همراه با آب به مدت 20 تا 30 دقیقه بجوشانید و سپس آن را بنوشید و تا چند روز تا سقط جنین می توانید مصرف آن را ادامه دهید.

گیاه دونگ کوئی یا رشه آنجلیکا

این گیاه یکی از گیاهانی است که برای سقط جنین استفاده می شود. مصرف این گیاه باعث انقباضات رحمی و ایجاد قاعدگی و  در نتیجه سقط جنین می شود. از این گیاه برای سقط جنین تا یک ماهگی می شود استفاده کرد. برای مصرف یک لیوان آب را بجوشانید و بعد از کمی پایین آمدن دمای آب یک قاشق پودر آنجلیکا درون آن بریزید و میل کنید.

ویتامین C

مصرف دوز بالای این ویتامین  میتواند باعث سقط جنین شود. مصرف ویتامین C  باعث افزایش هورمون استروژن و کاهش سطح هورمن پرزوژسترون شود. هورمون پروژسترون برای رشد جنین و بارداری بسیار مهم است و کاهش آن می تواند در رشد جنین اختلال به وجود آورد و باعث سقط جنین شود.

استفاده از ملین ها

استفاده از ملین ها می تواند منجر به ناراحتی معده و ایجاد اختلال در گوارش شود و تمام این امور میتواند منجر به سقط جنین نیز شوند. برای این منظور می توانید مقداری از ملین ها را چندین روز مصزف کنید تا سقط جنین انجام شود.

انواع گیاهان دیگر از جمله کرفس، آویشن، گل ختمی و گل بنفشه، بابونه، آلوئه ورا، کرفس، سیاه دانه، سنبل ختایی، مارچوبه، غوره و آب غوره، زیره و .. نیز قاعده آور هستند و می توانند باعث سقط جنین شوند. زنان بارداری باید در مصرف این گیاهان دقت کنند.

بیشتر بخوانید:

بارداری پر خطر چیست ؟

باردارای خارج از رحم چیست؟

انقیاضات رحمی در بارداری چگونه است؟

منبع : telexiran.com

پیشنهاد ما : خرید سیسمونی نوزاد از فروشگاه اینترنتی سیسمونی بدو نی نی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button