دسته‌بندی نشده

ساک لوازم نوزاد و آنچه درباره آن باید بدانیم

ساک لوازم نوزاد

در خرید سیسمونی نوزاد علاوه بر وسایل حمل نوزاد در خارج از منزل مانند کالسکه و کریر و آغوشی نوزاد باید کیف و ساک لوازم نوزاد و کودک را هم در نظر داشته باشید. مادر برای بیرون بردان نوزاد حداقل تا دو سالگی به لوازم بسیاری نیاز دارد. مادران ممکن است نگران باشند که چه وسایلی ضرورت بیشتری برای نوزاد دارند و یا چگونه تمام وسایل را به همراه داشته باشند.

 انتخاب ساک یا کیف مناسب با داشتن ویژگی های خاص که بتواند تمام احتیاجهای مادر و کودک را برطرف کند نیازمند دقت و بررسی می باشد. در این مطلب سعی شده  اطلاعات کاربردی و مفید درباره ساک لوازم به شما داده شود تا یک ساک مناسب خریداری کنید و با خیال راحت تمام لوازم نوزاد را به همراه داشته باشید. و هنگام سفر و گردش در آرامش باشید.

چرا از ساک لوازم نوزاد استفاده کنیم؟

پس از تولد نوزاد, در هنگام بیرون رفتن , لوازم زیادی را مربوط به نوزاد باید به همراه داشته باشید تا بتوانید تمام نیازهای نوزاد را در هر لحظه برطرف کنید. کیفهای دستی مادران در حالت عادی گنجایش تمام لوازم نوزاد را ندارند. حتی در صورت استفاده از کیفهای بزرگ که بتوانید تمام لوازم نوزاد و مادر را در آن قرار دهید, باز هم دسترسی به لوازم مشکل است.

ساک لوازم نوزاد معمولا دارای قسمتهای اختصاصی و جیبهای مختلفی برای لوازم کودک می باشند. و باعث می شود در هنگام جمع کردم لوازم نوزاد وبا دیدن بخشهای مختلف ساک, لوازم مربوطه را برداریم. و از فراموش کردن آن وسیله جلوگیری می شود.

همچنین ساک لوازم نوزاد مناسب باید دارای قسمتهای جداگانه و کاربردی باشد که بتوانید تمام لوازم نوزاد و لوازم مادر را در آن قرار دهید و در هنگام نیاز و استفاده به راحتی به آنها دسترسی داشته باشید. و در ضمن ساک لوازم باید این قابلیت را داشته باشد که تعدادی زیادی از لوازم را بتوانید با آن به راحتی جا به جا کنید.

ساک لوازم نوزاد

ساک لوازم نوزاد

برای خرید نکات زیر را در نظر داشته باشید:

داشتن وزن سبک و مناسب 

در ابتدا وزن ساک لوازم نوزاد و کودک نباید خیلی سنگین باشد. زیرا به غیر از وزن ساک باید آن را با وسایل نوزاد پر کنید و آن را با خود حمل کنید. بنابراین داشتن وزن معقول و مناسب برای حمل راحت بسیار مهم است. همچنین در هنگام حمل باید کمترین فشار را به شانه ها و یا دستان والدین وارد کند. و سلامت مهره های کمر مادر حفظ شود. بهتر است وزن ساک خالی کمتر از 1.5 کیلوگرم باشد تا بعد از پر شدن ساک و اضافه شدن وزن نیز مادر به راحتی بتواند آن را حمل کند.

جادار بودن 

از دیگر نکات مهم در خرید کیف لوازم نوزاد این است که دارای جیبهای متعدد و کافی باشد تا بتوانید تمام لوازم نوزاد را به طور جداگانه و اختصاصی در آن قرار دهید. و دسترسی راحتی به آنها نیز داشته باشید. داشتن جیبهای متعدد در قسمت داخلی و بیرونی ساک بسیار اهمیت دارد. در واقع مزیت و تفاوت ساک لوازم نسبت به کیفهای معمولی داشتن جیبهای تخصصی برای قرار دادن لوازم است.

ابعاد ساک لوازم کودک را هم باید در نظر بگیرید که به اندازه ای بزرگ و جادار باشد که تمام لوازم ضروری نوزاد و وسایل شخصی مادر هم در آن جای بگیرند. این نکته را نیز در نظر داشته باشید که در مسافرتها باید لوازم بیشتری را همراه داشته باشید. بنابراین داشتن ساک لوازم جادار و بزرگ بسیار مفید است.

داشتن استحکام کافی 

ساک لوازم نوزاد و کودک باید استحکام کافی و خوبی داشته باشد. باید توجه داشته باشید که این ساک  را باید تا دو سال استفاده کنید و به همراه داشته باشید. ساک لوازم باید به گونه ای باشد که وقتی پر از وسایل کودک شد و وزن زیادی هم پیدا کرد و ساعتهای طولانی آن را استفاده کردید بندها و درزهای آن  دچار پارگی نشوند و زیپ و بستهای آن سالم بمانند. و نیاز به خرید ساک لوازم جدید و هزینه دوباره نشوید.

بیشتر بخوانید :نکات مهم برای سفر با کودکان

توجه به جنس داخلی و خارجی

در مورد ساک لوازم, جنس خارجی و داخلی آن مهم است. جنس ساک لوازم نوزاد معمولا از برزنت ضد آب و یا نایلونی است که مانع از نفوذ زطوبت به داخل و خارج از ساک می شود. این جنس باعث می شود که ساک لوازم کمتر کثیف شود و همچنین قابلیت شستشوی راحت نیز دشته باشد. که برای لازم نوزاد این ویژگی بسیار اهمیت دارد. داشتن یک یا دو جیب نایلونی مخصوص برای قرار دادن دستمال مرطوب و پوشک کثیف کودک نیز در ساک لوازم بسیار ضروریست. کیفیت دوخت در درزها رانیز در نظر بگیرید تا بعد از استفاده طولانی مدت, دوام خود را حفظ کند.

داشتن بند شانه برای حمل آسان

معمولا ساک لوازم نوزاد دارای بند شانه هستند که حمل آن را برای مادر آسان می کند. ولی بعضی از مدل ها فقط دارای بند دستی برای حمل هستند که  جا به جایی آن را مشکل می کند. به خصوص وقتی ساک پر باشد به دستهای مادر فشار می آورذ. بنابراین در هنگام خرید ساک لوازم به داشتن بند شانه توجه کنید که قابلیت تنظیم نیز داشته باشد.

داشتن زیبایی و مورد پسند مادر 

زیبایی ساک لوازم نوزاد را نیز نباید فراموش کنید. زیرا ساک لوازم برای مادر دیگر جای کیف دستی او را میگیرد. داشتن ظرافت و زیبایی برای مادران بسیار مهم است تا بتوانند از آن به مدت چندین سال استفاده کنند. بنابراین باید دارای زیبایی و قابل پسند مادر باشد تا آن را راحت بتواند استفاده کند.

 

انواع ساک لوازم نوزاد :

ساک لوازم نوزاد

ساک لوازم نوزاد

نوع ساده

ساک لوازم ساده و معمولی که دارای بند شانه و یا دستی هستند که معمولا جادار و بزرگ نیز هستند. ساک های دسته دار جز ساکهایی هستند که در بین مادران طرفدارای زیادی دارند و بر روی یک شانه به راحتی حمل می شوند.  همچنین اکثر این ساکها دارای بند شانه نیز هستند که به صورت مورب می توانید آن را بر روی شانه و یا قفسه سینه حمل کنید.

این کیف ها دارای جیب های زیاد و مخصوص برای تمام وسایل کودک از جمله شیشه شیر کودک, فلاسک کودک, محفظه برای پوشک و لباس کودک و … هستند.

این ساک لوازم ها دارای زیرانداز مخصوص تعویض کودک نیز هستند که قابل شستشو و جدا شدن هستند.

نوع کوله پشتی

کیف و ساک لوازم  کوله پشتی که حمل آنها راحت است و فشار را به طور مساوی بین شانه ها تقسیم میشود و برای والدینی که مدت طولانی تری میخواهند آن را حمل کنند بسیار مناسب است. و سلامتی گردن و ستون فقرات شما را تضمین می کند. در ضمن استفاده از کوله باعث می شود هر دو دست مادر آزاد باشد و مادر بتواند به راحتی به کودک رسیدگی کند.

این کوله پشتی ها نیز معمولا به اندازه کافی دارای جیب و زیپهای مخصوص برای وسایل کودک هستند.

لوازم ضروری داخل ساک

از لوازم ضروری و مهم که باید در ساک و یا کوله لوازم نوزاد به همراه داشته باشید :

شیشه شیر نوزاد: اگر کودکتان از شیشه شیر استفاده می کند بهتر است شیشه شیر خشک و یا شیشه شیر دوشیده شده مادر را به همراه داشته باشید. برای حمل شیشه شیر آن را درون یخ قرار بدهید و سعی کنید قبل از آب شدن یخ از آن استفاده کنید.

پوشک: به توجه به ساعتهایی که قرار است بیرون باشید تعدادی پوشک برای کودک به همراه داشته باشید. به ازای هر ساعت یک پوشک و یک پوشک اضافه مورد نیاز است.

دستمال مرطوب: اگر چندین ساعت قرار است به همراه کودک بیرون باشید چندین دستمال مرطوب داشته باشید. از دستمال برای تمیز کردن دستها قبل از تعویض پوشک و یا برای تمیز کردن سطوح استفاده کنید چندین عدد دستمال کاغذی نیز درون ساک داشته باشید.

پیش بند: اگر قرار است به کودک غذا بدهید بهتر است پیش بند به همراه داشته باشید. پبش بند برای گرفتن آروغ کودک بعد از شیر خوردن نیز کاربرد دارد.

پستانک: اگر کودکتان به پستانک عادت دارد و با مکیدن آن آرام می شود بهتر است یک یا دو عدد پستانک داخل ساک داشته باشید. تا در صورت خواستن کودک به او بدهید.

لباس اضافه برای کودک: لباس کودک ممکن است هنگام شیر خوردن و یا غذا خوردن و .. کثیف و یا خیس شود. و نیاز به تعویض لباس کودک باسد. بنابراین داشتن یک یا دو دست لباس اضافه برای کودک لازم است.

لوازم بازی کودک: یک یا چند عدد اسباب بازی برای بازی و آرام کردن کودک لازم است. با توجه به سن کودکتان, میتوانید لوازم رنگ آمیزی و یا کتاب و نقاشی داشته باشید. برای نوزادان شاید یک جعجعه کافی باشد.

بیشتر بخوانید : بهترین کالسکه مسافرتی

قیمت 

در قیمت ساک لوازم نیز عوامل زیادی دخیل است. بدیهی است هر چه حنس ساک لوازم مرغوب تر و با کیفیت تر باشد دارای قیمت بالاتری نیز می باشد. همچنین ساک لوازم تولید شده توسط برندهای معروف و شناخته شده دارای قیمت بالاتری هستند. امروزه اکثر تولید کنندگان لوازم کودک, ساک لوازم نوزاد نیز تولید می کنند . و در ایران نیز تنوع زیادی از این وسیله در انواع برندهای خارجی و ایرانی وجود دارد. و می توانید با توجه به خواست و نیاز خودتان ساک مناسب را انتخاب و خریداری کنید.

خرید اینترنتی

ساک لوازم نوزاد را می توانید به صورت اینترنتی و یا به حضوری و با مراجعه به فروشگاه های لوازم نوزاد خریداری کنید. برای مادران باردار خرید اینترنتی بسیار مناسب و آسان است. اگر بعد از تولد نوزاد نیز می خواهید ساک لوازم تهیه کنید, خرید اینترنتی ساک لوازم می تواند بسیار کاربردی باشد.

خرید ساک لوازم نوزاد را می توانید از فروشگاه اینترنتی سیسمونی بدو نی نی انجام دهید.

بیشتر بخوانید:

راهنمای کامل سفر با نوزاد

مزایای خرید تخت و پارک نسبت به گهواره

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.