خواب کودک

مزایای خرید تخت و پارک نسبت به گهواره

مزایای خرید تخت و پارک نسبت به گهواره

بعد از تولد نوزاد, یکی از کارهایی که والدین باید انجام دهند تهیه سیسمونی برای کودک می باشد. برای خواب نوزاد لوازم متنوعی در بازار وجود دارد که هر کدام کارایی متفاوتی دارند. تخت کودک, گهواره, تخت و پارک از جمله لوازمی هستند که برای خواب و استراحت نوزاد وجود دارند. هر کدام از این لوازم برای سنی خاص و مدت معینی برای نوزاد قابل استفاده هستند. و والدین با توجه به شرایط زندگی و خانه خود باید نوع مناسب را انتخاب کند. در اولویت انتخابایتان شباهتها و کاردکاردهای متفاوت را نیز باید در نظر بگیرید. در این مقاله مزایای خرید تخت و پارک را نسبت به گهواره بررسی می کنیم.

تخت و گهواره نوزاد

بسیاری از والدین ترجیح می دهند نوزاد را حداقل تا شش ماهگی در گهواره بخوابانند. گهواره ها برای کودک تا یک سالگی کاربرد دارند و با بزرگتر شدن کودک, استفاده از گهواره توصیه نمی شود. زیرا امکان برعکس شدن و افتادن کودک از گهواره وجود دارد. و اگر ملاحظات مالی در خرید سیسمونی دارید می توانید از تخت کودک گهواره شو استفاده کنید که سالهای بیشتری برای کودک کارایی داشته باشد. و نیاز به خرید تخت کودک به طور جداگانه نداشته باشید.

تخت و پارک نوزاد و کودک

تخت و پارک یک وسیله ترکیبی از تخت نوزاد و پارک بازی کودک است. این وسیله در واقع دو کاربرد متفاوت دارد. این وسیله معمولا از جنس پارچه و توری همراه با اسکلت فلزی یا آلومینیومی ساخته شده است. قسمت سقف و بالای آن تا یک سالگی می تواند محل خواب نوزاد باشد. و داحل آن تا سه سالگی یا بیشتر پارک بازی کودک می شود.

در هنگام بازی با برداشتن سقف آن, یک محل امن و راحت برای بازی نوزاد فراهم می شود. و در هنگام بازی هیچ خطری کودک را تهیدید نمی کند. و والدین با خیال راحت می توانند به کارهای خودشان نیز برسند.

مزایای خرید تخت و پارک نسبت به گهواره

تخت و پارک گهواره شو

امروزه برای راحتی کودک و والدین, به لوازم کودک از جمله تخت و پارک, امکاناتی اضافه می کنند که کارایی آن را بالا می برد. تخت و پارک گهواره شو, یک محصول دو کاره است و با داشتن قابلیت ننو شدن کار گهواره را برای نوزاد می کند. گهواره به خوابیدن راحت تر و بهتر نوزاد کمک می کند. از طرف دیگر قسمت پارک بازی آن نیز برای نوزاد تا سه سالگی و یا بالاتر برای بازی و سرگرمی کاربرد دارد. در صورت تهیه این مدل, بهتر است بعد از یک سالگی کودک را درون تخت کودک و تختی که استحکام و ظرفیت وزنی مناسب را داشته باشید بخوابانید.

مزایای خرید تخت و پارک نسبت به گهواره

قبل از انتخاب بین تخت و پارک و یا گهواره در ابتدا بهتر است با ویژگی های تخت و پارک آشنا شده باشید تا بتوانید مزایا و کاربرد خاص آن را نسبت به تخت و گهواره نوزاد بیشتر درک کنید. و اگر قصد خرید تخت و پارک را داشتید بتوانید نوع و مدل مناسب را انتخاب کنید.

از مزایای تخت و پارک نسبت به گهواره این است که یک جای خواب راحت و عالی برای نوزاد تازه متولد شده می باشد. و بعضی از مدلها با داشتن محل تعویض نوزاد, کار مادر را نیز در مراقبت از نوزاد آسان تر می کند. همچنین با توجه به رشد کودک قابلیت تغییر جای خواب کودک است که می توانید در طبقات مختلف آن را تغییر دهید. که در گهواره این امکان وجود ندارد.

از مزایای دیگر تخت و پارک داشتن جنس باکیفیت و استاندارد برای کودک است. این وسیله  مخصوص خواب و بازی نوزاد ساخته شده است و نوزاد تماس مستقیم با قسمتهای مختلف آن دارد. از این رو این محصول باید در تمام قسمتهای آن ضد حساسیت و مناسب با پوست حساس کودکان ساخته شده باشد. به همین دلیل علاوه بر اجزای مختلف آن, معمولا فریم این محصولات نیز دارای روکش نرم و راحت برای کودک هستند.

داشتن یک محیط امن و راحت برای بازی کودک

مهم ترین ویژگی تخت و پارک نسبت به گهواره داشتن قسمت پارک بازی است. پارک بازی  آسایش و راحتی کودک و والدین را در هنگام بازی به همراه دارد. در حالیکه این امکان در گهواره و یا تخت کودک به تنهایی وجود ندارد.

با جدا کردن سقف و دیگر لوازم موجود در تخت و پارک, کف آن  یک محیط  مطمئن برای بازی کودک به وجود می آورد و با داشتن دیواره های پارچه ای و توری, کودک در آن به راحتی می تواند بازی کند. همچنین مادر نیز می تواند درون تخت و پارک و بازی کردن کودک را مشاهده کند و آن را کنترل کند.

حالت توری آن از گرم شدن فضای داخل پارک بازی جلوگیری می کند و با عبور جریان هوا داخل آن, خاصیت ضد تعریق نیز پیدا می کند. همچنین کودک نیز  می تواند در هنگام بازی, فضای اطراف را نیز ببیند و جلوه های بصری کودک  تقویت می شود.

در هنگام بازی کودک از گذاشتن بالش و یا پتوی اضافه داخل تخت و پارک خودداری کنید. و فقط اسباب بازی و  لوازم مورد علاقه کودک را  درون آن بگذارید. و کودک ساعتهای می تواند باز بازی کردن با آنها در یک محیط امن و مشخص سرگرم شود.

قابل استفاده در مکانهای مختلف

از دیگر مزایای خرید تخت و پارک نسبت به گهواره قابلیت استفاده در مکانهای مختلف خانه و یا سفر  .. را دارند. تخت و گهواره کودک معمولا دارای جنس چوبی و یا پلاستیکی سخت و مستحکم می باد و قابلیت جا به جایی راحت حتی در داخل خانه را ندارند. دارای ابعاد بزگتر و وزن بیشتری نسبت به تخت و پارک هستند.

اما تخت و پارکها با داشتن ابعاد و وزن مناسب نسبت به گهواره,  استحکام کافی برای استفاده کودک را نیز دارند. و به دلیل داشتن انعطاف بالا امروزه تمایل به خرید آن بیشتر شده است. تخت و پارکها معمولا دارای چرخ هستند که جا به جایی آن را در قسمتهای مختلف خانه  آسان می کند. و می توانید  به راحتی کودک را در جاهای مختلف خانه و نزدیک خودتان بخوابانید و یا کودک بازی کند.

قابلیت تا شدن و جمع شدن راحت نیز از ویژگی های دیگر تخت و پارک است که در تخت و گهواره نوزاد معمولا دیده نمی شود. بعضی از مدلها دارای کیف و یا کوله مخصوص حمل نیز هستند که بعد از جمع شدن تخت و پارک می توانید آن را درون آن بگذارید و با خود در سفر و یا مهمانی و حتی در گردش و پارک نیز به همراه داشته باشید.

مناسب برای سنین مختلف کودک

خرید تخت و پارک می تواند از نظر اقتصادی نیز مقرون به صرفه باشد.  تخت و پارک ها تا یک سالگی و یا بیشتر برای خواب نوزاد می تواند قابل استفاده باشد. و تا 3 یا 5 سالگی محل بازی و سرگرمی کودک می باشد. ولی گهواره نوزاد حداکثر تا دو سالگی قابل استفاده است و پس از آن باید جمع کنید و یا به انبار منتقل کنید. بنابراین تخت و پارک کارایی بیشتری دارد و با رشد کودک قابل استفاده است. امروزه بعضی از مدلهای تخت و پارک دارای قابلیت گهواره شدن نیز هستند که می توانید این مدلها را انتخاب کنید.

قیمت تخت و پارک گهواره ای

همانطور که اشاره شد تهیه تخت و پارک گهواره ای در خرید سیسمونی می تواند یک انتخاب هوشمندانه باشد. و شما یک کالای اساسی با دو کارایی برای کودک تهیه کرده اید. تخت و پارک گهواره ای قابلیت استفاده به عنوان گهواره برای نوزاد است و برای کودک نیز تا 3 یا 5 سالگی به عنوان پارک بازی کودک می تواند مورد استفاده قرار بگیرد. این وسیله نیز با توجه به برند تولید کننده آن و امکانات جانبی که دارد دارای قیمتهای متفاوتی می باشد.

راحتی و امنیت کودک

تخت و پارک ها دارای جنسی بسیار با کیفیت و استاندارد هستند. در تولید تخت وپارک راحتی کودک در اولویت قرار گرفته شده است. بر خلاف گهواره نوزاد که از جنس چوبی و یا فلزی هستند و معمولا بدون فریک و روکش نیز هستند. فریم تخت و پارک ها  دارای روکش از جنس پلی استر و نرم  برای استفاده هستند تا کودک در تماس با آنها اصلا احساس ناراحتی نکند. و روکش و محافظ  همچنین باعث می شود هیچ لبه تیزی در کناره ها وجود نداشته باشد و کودک با در هنگام بازی و یا فعالیت آسیب نبیند.

در انتها بین برای انتخاب در بین این سه گزینه, نیازها و مدت زمان استفاده و شرایط خانه و زندگی را در نظر بگیرید. تا بتوانید با توجه به اولویتهایتان انتخاب مناسب را داشته باشید و راحتی و امنیت کودک را در کنار آسایش خودتان فراهم شود. انواع تخت و پارک نوزاد را می توانید در فروشگاه اینترنتی بدو نی نی مشاهده و خریداری کنید.

 

بیشتر بخوانید:

راهنمای خرید تخت و پارک نوزاد

سیسمونی غرب تهران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.