وقتی صحبت از حمل و جا به جایی کودک به میان می آید، اولین وسیله ای که والدین به فکر تهیه آن می افتند کالسکه است. کالسکه بهترین وسیله برای حمل راحت و امن بچه در خارج از منزل است که در خرید سیسمونی پدر و مادرها آن را تهیه می کنند. کالسکه یکی از لوازمی است که می توان گفت هزینه بالاتری نسبت به سایر لوازم کودک دارد، بنابراین قیمت کالسکه برای والدین مهم است. امروزه با توجه به تنوع زیاد کالسکه در بازار، انتخاب بین کالسکه شهری و کالسکه مسافرتی و .. به وجود می آید. اگر انتخاب شما کالسکه مسافرتی باشد در این مطلب سعی می کنیم بهترین کالسکه مسافرتی را به شما معرفی کنیم.

کاربرد کالسکه مسافرتی

انواع کالسکه های موجود از کالسکه های شهری و سنتی، کالسکه های تاشو, کالسکه دوقلو و کالسکه ورزشی را شامل می شود که هر کدام کاربردهای خاص خودشان را دارند. بعضی از والدین برای حمل کودک در داخل شهر کالسکه استاندارد را تهیه می کنند و برای سفر اقدام به تهیه کالسکه مسافرتی برای کودک می کنند که بتوانند به راحتی کالسکه را در سفر نیز به همراه داشته باشند.

اما اگر قیمت و هزینه برای والدین مهم باشد ممکن است هر دو مدل کالسکه را نتوانند خریداری کنند و فقط کالسکه معمولی برای حمل کودک در شهر را انتخاب کنند و برای مسافرت وسیله حمل خاصی تهیه نکنند. این کار باز هم به زحمت و اذیت شدن مادر می انجامد، چون بغل کردن کودک در طول سفر کار بسیار مشکلی است. بعضی از والدین برای کمتر شدن هزینه ها ممکن است اقدام به تهیه کالسکه دست دوم و یا کالسکه قدیمی آشنایان کنند. اگر می خواهید از کالسکه قدیمی استفاده کنید از سالم بودن آن اطمینان حاصل کنید. ولی باز هم برای حفظ امنیت و راحتی کودکتان توصیه می شود که کالسکه نو تهیه کنید.

امروزه تولید کنندگان لوازم کودک، کالسکه های مسافرتی با ویژگی های خاصی تولید کرده اند که این مشکل را تا حد زیادی برطرف کرده است و محصولاتی را ارائه داده اند که همزمان قابل استفاده در شهر و در مسافرت می باشند. از این رو توانسته است رضایت بسیاری از والدین را جلب کنند. این کالسکه ها دارای استحکام کافی برای استفاده در شهر هستند و از طرف دیگر سبک و تاشو مناسب برای سفر نیز هستند.


خرید کالسکه مسافرتی 

بهترین کالسکه مسافرتی

کالسکه مسافرتی به چه نوع کالسکه ای گفته می شود؟

کالسکه مسافرتی همانطور که از نامش پیداست به کالسکهای است که مناسب  و راحت برای حمل در سفر باشد. یک کالسکه مسافرتی باید ویژگی های زیر را داشته باشد:

کالسکه سبک

سبک بودن و داستن وزن کم از اولین مولفه های یک کالسکه مسافرتی است که باید داشته باشد تا بتوانید به راحتی آن را بلند کنید و در خودرو یا هواپیما و .. همراه با خودتان جا به جا کنید. در کنار سبک بودن، استحکام و امنیت کودک نیز اهمیت بالایی دارد. از این رو طراحان لوازم کودک، کالسکه های مسافرتی با اسکلت سبک و مستحکم طراحی کرده اند که نیاز والدین و کودک برطرف شود. به این کالسکه ها کالسکه سبک مسافرتی نیز گفته می شود.

بیشتر بخوانید : نکات مهم برای سفر با کودکان 

کالسکه تاشو و کم حجم

یکی دیگر از مولفه هایی که یک کالسکه مسافرتی باید داشته باشد قابلیت جمع شدن یا تا شدن راحت آن است. جمع کردن کالسکه های معمولی مشکل است و در بعضی موارد ممکن است امکان جمع شدن نداشته باشند. کالسکه های تاشو  به راحتی جمع و دوباره باز می شوند. دارای حجم و ابعاد کمی بعد از جمع شدن می شوند و حمل آن را برای بردن در سفر و پیاده سوار شدن مکرر و .. برای مادر راحت می کند. این کالسکه ها، کالسکه تاشو مسافرتی نیز نامیده می شوند.

حمل آسان

کالسکه های مسافرتی باید قابلیت جا به جایی و حمل آسان داشته باشند. مدلهای عصایی و چمدانی دسته = به شکل عصا یا چمدان هستند که حرکت آن راحت می کند. کالسکه های عصایی و چمدانی به دلیل وزن کم و ابعاد جمع و جور بعد از جمع شدن نیز, حملشان راحت است.

کالسکه مسافرتی هواپیمایی

در هنگام مسافرت، حمل کالسکه هایی که حجیم هستند و وزن بالایی دارند مشکل است. مخصوصا در مسافرتهای هوایی و هنگام عبور از گیتهای فرودگاه، حمل کالسکه با وزن بالاتر از 20 کیلوگرم مشکل است. در این صورت مجبورید که کالسکه را به قسمت بار هواپیما تحویل دهید. اگر قادر نبودید که کالسکه را با خودتون به کابین ببرید، حتما کالسکه را در کاور یا کیفی مخصوص بگذارید تا از کثیف شدن و یا ضربه خوردن آن در بار جلوگیری شود.

اما اگر کالسکه ای که قابلیت تا شدن داشته باشد و حجم و ابعاد آن به گونه ای باشد که قابل رد شدن از گیت باشد و دارای وزن کمی نیز باشد، می توانید آن را به کابین هواپیما و بالای سرتان قرار دهید. بعضی از مدلهای دارای جمع شوی بسیار کم حجم به همراه کیف یا کوله هستند که حمل آن را به هواپیما، خودرو و .. راحت تر می کند و از دردسرهای تحویل کالسکه به بار نیز راحت می شوید. یه این مدل ها کالسکه هواپیمایی یا incabin گفته می شود و جز بهترین کالسکه مسافرتی نیز محسوب می شود.

بهترین کالسکه مسافرتی
بهترین کالسکه مسافرتی

انواع کالسکه مسافرتی

کالسکه عصایی به کالسکه هایی گفته می شود که دارای دسته عصایی و جمع شدن آسان هستند. مدل عصایی در کالسکه های معمولی نیز وجود دارند. کالسکه های مسافرتی عصایی نیز از بهترین کالسکه های مسافرتی به حساب می آیند. که دارای جمع شدن راحت و کم حجم هستند. سبک و قابلیت حمل راحت دارند. دارای قیمت پایین تری نسبت به مدلهای دیگر کالسکه است و  پرطرفدارین و معروف ترین کالسکه های مسافرتی بین والدین می باشد.

کالسکه چمدانی کالسکه ای است و قابلیت جمع شدن راحت و جمع و جور است. معمولا دارای کیف یا کاور حمل هستند و بعد از جمع شدن حمل آنها بسیار آسان است. این کالسکه ها نیز دارای وزن کمی هستند و جز کالسکه های سبک به حساب می آیند.

کالسکه سبک کالسکه ای است که وزن آن کمتر از 7 کیلوگرم است و به آنها کالسکه مسافرتی سبک نیز گفته می شود. بعضی از مدل ها نیز وزن کمتر از 5 کیلوگرم دارند که به آنها کالسکه فوق سبک گفته می شود.

مزایا و معایب کالسکه های سبک و مسافرتی

از مزایای کالسکه های مسافرتی جمع و باز شدن بسیار آسان آن است. وزن کم و سبک این مدل ها از ویژگی های جدا نشدنی آنها می باشند. حمل  و جا به جایی راحت یکی دیگر از مزایای کالسکه های سبک است. تمام این ویژگی ها، باعث راحتی والدین و کاربرد آسان آن می شود. اما این کالسکه  ممکن است به دلیل سبک بودن و داشتن اسکلت ظریف و  شاید چرخهای کوچک یک سری از امکاناتی که کالسکه های استاندارد دارند را نداشته باشند. امکاناتی نظیر قابلیت تنظیم پشتی نشیمنگاه (داشتن حالت خواب)، داشتن نشیمنگاه جادار و بزرگ، چرخهای بزرگ و قابلیت مانور در حرکت، ممکن است در کالسکه های مسافرتی وجود نداشته باشد.

کالسکه های مسافرتی معمولا برای کودکان بالاتر از 6 ماهگی استفاده می شوند و بهتر است برای دوران نوزادی استفاده نشود و با رشد کودک تا 4 سالگی قابل استفاده هستند.. نشیمن این کالسکه ها برای کودکان بزرگتر مناسب نیستند. همچنین چرخهای کوچک این کالسکه ها، ممکن است پیاده روی های طولانی و راحت را کمی مشکل کند. امروزه با اضافه کردن ویژگی های خاص و کاربردی برای کودک و مادر کالسکه های مسافرتی با قابلیتهای بالا ارائه داده اند. این کالسکه ها ی مسافرتی دارای وزن و حجم کمی هستند و قابلیت جمع شدن و حمل راحت دارند. همچنین دارای استحکام کافی و قابل استفاده به عنوان کالسکه شهری نیز هستند.

خرید آغوشی نوزاد

معرفی چند نمونه از بهترین کالسکه مسافرتی

کالسکه برند بیبی سینگ babaysing مدل sgo  یکی از بهترین کالسکه های مسافرتی است. این کالسکه دارای قابلیت جمع شدن بسیار راحت و کم حجم می باشد و امتیاز خاص این محصول تحمل وزن کودک تا 50 کیلوگرم است که در میان کالسکه های سبک منحصر به فرد است.

کالسکه های برند جی بی gb ( کیوبیت پلاس و پاکت) نیز سبک ترین کالسکه های مسافرتی در جهان هستند که دارای استحکام کافی نیز می باشند.

کالسکه های مسافرتی برند ببکو bebeko، مامالاو mamalove، سایبکس sybex، کالسکه مسافرتی cbx مدل etu و کالسکه های مسافرتی برند لورنزو lorenzo، کیکابو kikka boo و .. از کالسکه های مسافرتی معتبر و با کیفیت هستند که در فروشگاه بدو نی نی نیز ارائه می شوند.

برای انتخاب بهتر و دقیق تر می توانید راهنمای خرید کالسکه نوزاد را نیز مطالعه کنید.

بیشتر بخوانید : سیسمونی کودک 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button