خرید سیسمونی نوزاد و کودک یکی از بهترین و شیرین ترین کارهایی است که والدین معمولا قبل از تولد نوزاد آن را انجام می دهند. تعداد لوازمی که برای نوزاد در سیسمونی باید نهیه کنید زیاد است. و انتخاب و خرید بین محصولات متنوع موجود در بازار برای والدین مشکل می شود. خرید از سیسمونی غرب تهران به شما کمک می کند یک خرید سیسمونی عالی و راحتی را تجربه کنید.

خرید سیسمونی نوزاد

یکی از مشکلاتی که پدر و مادرها در خرید سیسمونی نوزاد با آن مواجه می شوند این است که از کجا باید شروع کنند. چه لوازمی اهمیت بیشتری دارد و چه لوازمی ضرورت چندانی ندارند؟ توانایی مالی شما برای خرید سیسمونی چقدر است؟ دانستن فرزند دختر یا پسر نیز در نوع خرید سیسمونی مهم است؟

آیا برای نوزادتان اتاق جداگانه در نظر گرفته اید؟ و یا خانه تان چقدر گنجایش لوازم نوزاد را دارد؟  فرزندتان در چه فصلی به دنیا می آید؟ دانستن همه این موارد به شما کمک می کند تا از خرید لوازم اضافه جلوگیری شود. به عنوان مثال با توجه به اینکه فرزندتان دختر یا پسر است دیگر لازم نیست لباس اضافه بخرید.

داشتن یک لیست نیز می تواند به شما در خرید سیسمونی کمک کند. هزینه ای که می خواهید برای خرید داشته باشید را در طول خرید در نظر داشته باشید. ابتدا لوازم ضروری و با اهمیت را تهیه کنید. و ترجیحا از خرید لوازم غیر ضروری و لوازمی که زیاد برای نوزاد استفاده نمی شود خودداری کنید تا بتوانید به تمام خریدها برسید.

بهترین زمان خرید سیسمونی نوزاد

بهترین زمان خرید سیسمونی نوزاد ابتدا یا انتهای ماه ششم بارداری است. در این زمان جنسیت نوزاد مشخص شده است و می توانید لوازم مناسب با نوزاد دختر و یا پسر را خریداری کنید. سیسمونی نوزاد دختر و پسر نیز معمولا تفاوت چندانی باهم ندارند. تنها تفاوتشان در رنگبندی محصولات می باشد.

همچنین اگر قصد اسباب کشی و تغییر مکان دارید از خرید لوازم بزرک و سنگین و یا گران قیمت خودداری کنید. زیرا در جا به جایی ممکن است آسیب ببینند.

لیست خرید سیسمونی

لوازمی که برای نوزاد باید تهیه کنید در دسته بندی های زیر قرار می گیرند. توجه به این دسته بندی می تواند خرید سیسمونی را برای شما راحت تر کند. لوازم نوزاد و کودک بر اساس استفاده و کاربرد در دسته های زیر قرار می گیرند:

لوازم حمل و نقل نوزاد

یکی از لوازم ضروری سیسمونی نوزاد  لوازم حمل و جا به جایی است. امنیت و راحتی کودک در این لوازم باید در نظر گرفته شود. از این لوازم می توان به کالسکه و کریر, صندلی ماشین کودک, آغوشی, ساک حمل نوزاد اشاره کرد.  تهیه این لوازم معمولا جزء پرهزینه ترین قسمت خرید سیسمونی می باشند. از این رو در خرید آنها باید دقت بیشتری کنید تا لوارم مناسب و لوازمی که مورد استفاده هستند را خریداری کنید. (سیسمونی غرب تهران)

 خرید کالسکه کودکسیسمونی غرب تهران

کالسکه از جمله لوازمی است که برای کودک تا 4 یا 5 سالگی قابل استفاده است. کالسکه به حمل ایمن کودک کمک میکند و یا وسیله بسیار مفید و کاربردی برای والدین نیز به حساب می آید. اگر قصد خرید کالسکه داشته باشید با انواع متنوع آن مواجه می شوید. در اینجا باید بگوییم که کالسکه ها بر اساس کاربردشان نوعهای متفاوتی دارند. و شما با توجه به نیاز و استفاده ای که می خواهید از آن داشته باشید می توانید نوع مناسب را انتخاب کنید. کالسکه کودک به مدلهای زیر تقسیم می شود:

کالسکه سنتی یا استاندارد

اگر می خواهید یک کالسکه مستحکم و بادوام داشته باشید و تمام امکانات راحتی برای کودک را داشته باشد کالسکه سنتی مناسب هستند. این مدلها در سبک ها و طرحهای بسیار متنوعی ارائه می شوند. دارای یک نشیمن راحت و جادار برای کودک هستند. معمولا دارای قابلت تنظیم پشتی در حالتهای مختلف هستند.

دارای سایه بان برای محافظت از کودک  در برابر نور خورشید و یا باد و باران نیز هستند.  سبد لوازم در زیر کالسکه نیز دارند. بعضی از مدلها قابلیت تغییر جهت تشیمن کالسکه رو به مادر و برعکس را دارند. این مدلها معمولا دارای ورن بیشتری هستند و استحکام بالایی نیز دارند.

کالسکه مسافرتی

این مدلها شامل یک صندلی ماشین نوزاد (کریر), یک پایه و یک کالسکه است. این مدلها معمولا گران تر و سنگین تر از مدلهای دیگر هستند. ولی مدت زمان استفاده از آن نیز طولانی تر است و با بزرگ شدن نوزاد نیز قابل استفاده می باشند. همانطور که اشاره کردیم این مدلها دارای صندلی ماشین نیز هستند.

بهترین کالسکه مسافرتی

کالسکه عصایی

اگر  اهل سفر هوایی و یا زمینی و .. هستید  کالسکه های کم حجم و سبک برای شما مناسب هستند. این مدلها دارای اسکلت سبک و مقاوم هستند. قابلیت جمع شدن بسیار راحتی دارند. و حجم و ابعاد کمی بعد از تا شدن پیدا می کنند. قابل حمل با خودرو و یا بردن به کابین هواپیما نیز هستند. این مدلها معمولا برای نوزاد از 6 ماهگی به بعد قابل استفاده هستند. و به دلیل طراحی خاص سفری, امکانات کامل برای راحتی کودک مانند کالسکه های استاندارد را ندارند. ( سیسمونی غرب تهران )

راهنمای خرید کالسکه عصایی

کالسکه دوقلو

این کالسکه ها مناسب برای نوزادان دوقلو و یا کودکان با فاصله سنی کم می باشد. در این مدلها نوزادان یا در کنار هم قرار می گیرند و یا پشت سر هم و به صوت قطاری می نشینند. این کالسکه ها نیز دارای حجم و ابعاد بزرگ هستند. جا به جایی مدل پشت سر هم آن راحت تر است.

کالسکه ورزشی (سه چرخه)

این مدلها برای پدر و مادرهای ورزشکار و جوان مناسب است. این مدلها معمولا سه چرخ دارند. داشتن چرخهای بزرگ و فنربندی مانور کالسکه و حرکت آن را آسان و روان می کند. حجم این مدلها نیز نسبتا زیاد است و راه بردن آن در مسیرهای شهری و یا پله ها کمی مشکل است.

راهنمای خرید کالسکه نوزاد

کریر نوزاد

یکی از لوازم دیگری که برای حمل نوزاد مورد استفاده قرار می گیرد کریر است. کریر برای حمل نوزاد تا 9 ماهگی مناسب است. یعضی از سرویسهای کالسکه, کریر نیز دارند. و هنگام بیرون بردن نوزاد می توانید کریر را بر روی اسکلت کالسکه نصب کنید. همچنین کریر قابلیت نصب بر روی کمربند خودرو را دارد که تبدیل به صندلی ماشین نوزاد می شود.

آغوشی و ساک حمل نوزاد نیز  از دیگر لوازم حمل نوزاد است که حداکثر تا یک سالگی قابل استفاده هستند.

راهنمای خرید کریر بچه

صندلی ماشین کودکسیسمونی غرب تهران

اگر حودرو شخصی دارید حتما صندلی ماشین مناسب با کودک را تهیه کنید. صندلی ماشین باعث حفظ امنیت کودک در خودرو می شود. این وسیله نیز انواع متفاوتی دارد و بهتر است متناسب با سن کودک انتخاب شود. این وسیله نیز در رده های سنی به چند گروه تقسیم می شود:

 • 0 مناسب برای نوزادان از بدو تولد تا 1 سالگی (13 کیلوگرم) – نصب  رو عقب و بر روی صندلی عقب خودرو
 • 1 مناسب برای کودک  از 1 تا 4 سالگی (برای کودکان با وزن 9 تا 15 کیلوگرم) – نصب رو به جلو
 •  2 مناسب برای کودک از 4 تا 7 سالگی ( میانگین وزنی 15 تا 25 کیلوگرم ) – نصب رو به جلو
 •  3 مناسب برای کودک از 7 تا 12 سالگی ( میانگین وزنی 25 تا 36 کیلوگرم ) – صندلی در این گروه به صورت بوستر می باشذ.
 • بعضی از کریرها نیز قابل نصب به صندلی خودرو هستند و به عنوان صندلی ماشین نوزاد تا یک سالگی به کار می روند.

بعضی از مدلهای صندلی ماشین تمام سنین کودک را پوشش می دهند. این صندلی ها قابلیت رگلاژ دارند و برای کودک از بدو تولد تا سنهای بالاتر قابل استفاده است. این مدلها شما را از خرید صندلی های متعدد بی نیاز می کند. و با اندکی تغییرات برای گروهای سنی متفاوت کودک مناسب می شود. ( سیسمونی غرب تهران )

راهنمای خرید صندلی ماشین کودک

لوازم خواب و استراحت نوزادسیسمونی غرب تهران

یکی دیگر از لوازم مهم در خرید سیسمو نی نوزاد لوازم خواب نوزاد است.  همانطور که می دانید خواب نوزاد در رشد و سلامت نوزاد تاثیر زیادی دارد. بنابراین انتخاب محل خواب ایمن و راحت برای نوزاد اهمیت زیادی دارد. از انواع لوازم خواب و استراحت نوزاد تخت و گهواره کودک, نخت کنار مادر و نی نی لای لای را می توان نام برد. هر کدام از این لوازم کاربردهای خاص خودشان را دارند که به شرح مختصری از آنها می پردازیم.

تخت کودک و تخت کنار مادر (سیسمونی )

تخت کودک در نوع های مختلف چوبی و فلزی و یا پلاستیکی و یا ترکیبی تولید می شوند. در خرید تخت کودک علاوه بر زیبایی مسائل ایمنی را نیز در نظر بگیرید. تخت نوزاد بهتر است دارای نرده های محافظ در کناره ها باشد. سرویس خواب مناسب نیز بر روی تخت استفاده شود. اگر برای جا به جایی آسان دارای چرخ است, باید قفل نیر داشته باشد تا با حرکت و تکانهای کودک در جایش ثابت بماند.

تخت کنار مادر یکی دیگر از لوازمی کاربردی است که برای کودک تا دو سالگی استفاده می شود. این تخت, معولا دارای ابعاد کوچکی است و در کنار تخت مادر استفاده می شود. شیردهی نوزاد بر روی تخت کنار مادر به راحتی انجام می شود. و مادر می تواند با قرار گرفتن نوزاد نزدیک خودش مراقبت بیشتری از نوزاد انجام دهد. تخت کنار مادر از یک طرف قابلیت باز شدن دارد و قابلیت نصب به تخت والدین را دارد.

گهواره نوزاد (سیسمونی )

گهواره یکی از لوازمی است که از گذشته برای خواب نوزاد کاربرد داشته است. خواباندن نوزاد تازه به دنیا آمده نیز یکی از کارهای تقریبا مشکل مادر به حساب می آید. گهواره با داشتن حرکات نوسانی در به آرامش رسیدن نوزاد و خوابیدن او بسیار کمک می کند. در خرید گهواره نیز باید نکاتی را در نظر بگیرید.

گهواره باید ظرفیت وزنی مناسب با نوزاد را داشته باشد. اندازه آن نیز نه خیلی بزرگ و نه خیلی کوچک برای کودک باشد. گهواره خیلی بزرگ می تواند خطر آفرین باشد. زیرا کودک جا برای غلت زدن پیدا می کند و ممکن است بر روی شکمش قرار بگیرد و باعث خفگی شود. اندازه خیلی کوچک نیز باعث اذیت شدن و کلافگی کودک می شود. سرعت تاب خوردن گهواره را نیز به اندازه باشد.

امروزه تختهای کودک معمولا قابلیت تبدیل شدن به گهواره را نیز دارند. بعضی از گهواره ها نیز قابلیت نصب به تخت مادر را  دارند که به عنوان تخت کنار مادر قابل استفاده می شود. و شما می توانید با توجه به نیاز و سلیقه خودتان نوع و مدل دلخواه را انتخاب کنید.

راهنمای خرید تخت و گهواره نوزاد

نی نی لای لای ( سیسمونی )

نی نی لای لای یک گهواره نوزاد با ابعاد کوچک است. در تولید این وسیله امنیت و راحتی نوزاد بیشتر از گهواره ها در نظر گرفته شده است. نی نی لای لای دارای یک جای نشستن نرم و راحت برای نوزاد است. این نشیمن به اندازه کافی برای نوزاد بزرگ است. برای حفظ امنیت نوزاد دارای کمربند ایمنی با چند نقطه اتصال است تا نوزاد از روی آن نیفتد.

مهم ترین ویژگی نی نی لای داشتن حرکات نوسانی به چپ و راست و یا عقب و جلو می باشد. این حرکات مانند گهواره است و به آرامش و استراحت کودک کمک می کند. بعضی از مدلهای نی نی لای لای دارای امکاناتی مانند تنظیم پشتی صندلی, موزیکال بودن, داشتن آویز عروسکی و .. نیز هستند. هر کدام از این امکامات باعث راحتی بیشتر کودک می شوند و به سرگرمی کودک نیز کمک می کنند.

نی نی لای لای ها معمولا  تا دو سالگی برای سرگرمی و آرامش کودک مورد استفاده قرار می گیرند. مزیت این وسیله این است که به دلیل داشتن وزن و ابعاد کم به راحتی می تواند ان را در جاهای مختلف خانه جا به جا کنید و نوزاد را در کنار خود قرار دهید. در انتها توصیه می شود که در حضور خودتان از نی نی لای لای برای نوزاد استفاده کنید. و بعد از به خواب رفتن نوزاد او را در تخت و یا گهواره قرار دهید. ( سیسمونی )

نی نی لای لای برای نوزاد تا یک سالگی مخل خواب راحت و ایمن است. و بعد از آن یک صندلی راحتی برای کودک می شود. در حالت کلی مدت زمان استفاده از این وسیله به ظرفیت وزنی آن بستگی دارد. بعضی از مدلهای نی نی لای لای با داشتن تحمل وزن بالا قابل استفاده به عنوان صندلی راحتی تا سالها می شود.

راهنمای خرید نی نی لای لای

لوازم تغذیه نوزاد در سیسمونی

یکی از مهم ترین لوازم نوزاد که باید با دقت انتخاب شوند لوازم تغذیه است. این لوازم ارتباط مستقیم با سلامت کودک دارند. از این رو باید این لوازم را با نشان استاندارد تهیه کنید. همچنین از برندهای معتبر و قابل اطمینان خرید کنید.  چیکو, اونت, دکتر براون, تامی و .. از برندهای شناخته شده و قابل اطمینان می باشند که تولیدات آنها دارای استانداردها و تائیدیه های بهداشتی می باشند.

نکته مهم : لوازم تغذیه نوزاد که از جنس پلاستیک ساخته شده باشند باید فاقد مواد مضر شیمیایی و فاقد bpa باشند.

لوازم مربوط به تغذیه نوزاد در سیسمونی بسیار گوناگون و متنوع نیز هستند. از جمله این لوازم می توان به شیشه شیر , پستانک, فلاسک نوزاد, ظرف ذخیره غذا, سرویس قابلمه و پخت و پز نوزاد و .. نام برد.

شیشه شیر نوزادسیسمونی غرب تهران

شیشه شیر از اولین وسایلی است که در خرید سیسمونی آن را باید تهیه کنید. و معمولا تا دو سالگی برای خوردن شیر, آبمیوه و مایعات برای تمام نوزادان لازم است. بطری شیر با توجه به سن نوزاد, ظزفیت و جنس مورد نظر می توانید  انتخاب کنید. شیشه شیر های نوزاد در جنس های زیر تولید می شوند:

شیشه شیر پلاستیکی: اکثر شیشه شیرها پلاستیکی هستند. این مدل سبک و نشکن است. بافت آنها در برابر گرما ممکن است تغییر کند و حاوی مواد مضر برای کودک می شود. این شیشه ها بو می گیرند و برای حفظ سلامت کودک باید رود به رود تعویض شوند. این مدل دارای قیمت ارزانتری نسبت به بطریهای دیگر می باشد.

 شیشه شیر شیشه ای: این مدل از جنس شیشه یا پیرکس ساخته می شود. دارای جنس ایمن و مطمئن تر نسبت به پلاستیک می باشد. شستشوی آن آسان است و در مقابل گرما نیز مقاوم است و بافت آن دچار تغییرات نمی شود. سنگین تر و دارای قیمت بالاتری نیز می باشد. احتمال شکسته شدن نیز در هنگام افتادن دارد.

شیشه شیر استیل: این بطری ها ار جنس استیل ساخته شده اند. دارای وزن سنگین تری نسبت به مدلهای دیگر هستند. قابلیت حفظ دمای گرم و سرد مایعات را دارند. و دارای قیمت بالاتری نسبت به مدلهای دیگر نیز می باشد.  قابلیت شستشوی آسان, عدم خراشیدگی و عمر طولانی از ویژگی های بطری استیل است. ( سیسمونی غرب تهران )

شیشه شیر ضد نفخ: این مدلها ورود هوا در هنگام شیر خوردن نوزاد را کاهش می دهد. این نوع از شیشه شیرها بسیار پرطرفدار هستند. زیرا نفخ و کولیک مشکل بسیای از نوزادان است. در این شیشه شیرها یک لوله جریان طبیعی قرار دارد تا مانع مخلوط شدن هوا و شیر شود. همچنین سرشیشه های مورب و ضد نفخ نیز مانع آن می شود.

سرشیشه نوزاد

سرشیشه ها نیز در انواع مختلفی با کاربردهای متفاوتی وجود دارند. سر شیشه های استاندارد و یا گرد, سری ارتودنسی, سری سیلیکونی, سری لاتکس و سر شیشه ضد نفخ از انواع آن می باشد. سرشیشه نیز برای حفظ سلامت نوزد باید زود به زود تعویض شود. سر شیشه ها همچنین مناسب با سن نوزاد دارای انواع جریان آهسته (یک قطره), جریان سریع (دو قطره) و .. نیز می باشد.

راهنمای خرید شیشه شیر نوزاد

صندلی غذای کودک

یکی دیگر از لوامی است که والدین معمولا در خرید سیسمونی  آن را برای کودک تهیه می کنند. کودک هنگامی که شروع به غذا خوردن می کند استفاده از صندلی غذا بسیار کاربردیست. استفاده از آن باعث می شود کودک در جایش ثابت بماندو در کنار والدین غذا خوردن را یاد بگیرد. صندلی غذا بهتر است قابلیت تنظیم ارتفاع داشته باشد تا بتوانید آن را مناسب با میز نهارخوری خودتان تنظیم کنید. ( سیسمونی غرب تهران )

بعضی از صندلی ها حالت بوستر و با ارتفاع کم می باشد. این نوع صندلی را به راحتی می توانید جا به جا کنید و بر روی صندلی دیگری قرار دهید. نکات زیر را در خرید صندلی غذای کودک در نظر بگیرید:

 • داشتن قابلیت جمع شدن و تا شدن
 • سینی های قابل جدا شدن و شستشو
 • داشتن کمربند ایمنی چند نقطه ای
 • دارای چرخ برای جا به جایی آسان
 • داشتن قفل چرخها
 • دارای فریم و اسکلت مستحکم

راهنمای خرید صندلی غذای کودک

وسایل بازی سیسمونی نوزاد

بازی و اسباب بازی به رشد و تقویت هوش کودک کمک می کنند. اسباب بازی در خرید سیسمونی یکی از لوازم بسیار مهم به شمار می آید. و مناسب با سن کودکان انواع مختلفی دارند. برای کودکان زیر دو سال انواع تشک بازی نوزاد, آویز تخت نوزاد, عروسکهای جغجغه ای و پولیشی, اسباب بازیهای هوشمند و .. مناسب می باشد.

تشک بازی نوزاد و کودک

اگر دنبال یک محیط امن و راحت برای بازی و استراحت نوزاد هستید, تشک بازی مناسب است. تشک بازی معمولا دارای آویز با عروسکهای پولیشی و یا پلاستیکی هستند. در خرید سیسمونی انواع ساده و موزیکال را می توانید تهیه کنید. تشکهای موزیکال دارای ارگ یا پیانو هستند که با فشردن هر کدام از دکمه ها در هنگام بازی کودک, آهنگ پخش می شود.  مستقیم دارد. جا به جایی راحت, داشتن قابلیت شستشو تشک و اسباب بازیها از مزایای تشک بازی است. ( سیسمونی غرب تهران )

آویز تخت و کریر نوزاد

از لوازم دیگری که در سیسمونی نوزاد وجود دارد و باعث سرگرمی کودک می شود آویز تخت است. این آویز ها بر بالای تخت نوزاد نصب می شوند. دارای عروسکهای آویز پولشی و یا انواع اسباب بازیهای کوچ رنگارنک نیز می باشند. در دو نوع ساده و موزیکال هستند. بعضی از مدلها چرخان هستند و قابلیت پخش موزیک نیز دارند.

تشک بازی و آویز تخت و کریر باعث تقویت حواس نوزاد می شود. علاوه بر آن در پرورش ذهنی نوزاد نیز تاثیر مستقیم دارد. همچنین باعث تقویت هوش کودک نیز می شود. ( سیسمونی غرب تهران )

خرید سیسمونی از فروشگاه بدو نی نی

سیسمونی غرب تهران انواع لوازم سیسمونی را با کیفیت  و تنوع بالا برای شما عزیزان فراهم آورده است. با خرید از بدو نی نی شما انتخابهای زیادی دارید و با قیمت بسیار مناسب تر نسبت به فروشگاه های دیگر می توانید تمام اقلام مورد نیاز نوزاد را خریداری کنید. همچنین امکان مرجوعی کالا پس از خرید در صورت خراب بودن و یا عدم رضایت به سادگی امکان پذیر است.

خرید از سیسمونی غرب تهران را به دو صورت اینترنتی و یا حضوری می توانید انجام دهید. در خرید اینترنتی با مشاهده و خواندن مشخصات کامل لوازم مورد نظر و مقایسه با کالاهای مشابه بهترین خرید و انتخاب را داشته باشید. همچنین برای رفاه و رضایت بیشتر شما امکان خرید حضوری از فروشگاه نیز فراهم شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Call Now Button