خرید سیسمونی بعد از تولد نوزاد یکی از اولین کارهایی است که والدین انجام میدهند. نی نی لای لای یکی از لوازم خواب کودک به شمار می رود که معمولا والدین اقدام به تهیه آن می کنند. از اولین نیازهای نوزاد بعد از تولد داشتن خواب کافی و راحت است. همانطور که می دانید خواب نقش اساسی در رشد ذهنی و جسمی نوزاد دارد. نوزادان در چند ماه نخست مخصوصا تا شش ماهگی ساعتهای زیادی را در خواب به سر می برند. خواب عمیق و کافی به رشد استخوانها و ماهیچه های نوزاد کمک می کند. بنابراین خواب نقش اصلی را در سلامت و رشد بهتر نوزاد دارد. خواب راحت و مناسب نیز فقط در یک محیط آرام و ایمن برای نوزاد انجام می شود.

نی نی لای لای چیست؟

با توجه به اهمیت خواب بر سلامت و رشد نوزاد از زمانهای قدیم نوزاد را در گهواره های چوبی و سنتی می خواباندند. گهواره با داشتن حالت تاب خوردن آرام و یکنواخت باعث آرامش نوزاد می شود و در به خواب رفتنش کمک میکند. ولی این گهواره ها دارای مشکل ایمنی در زمان استراحت کودک و والدین هستند. به این صورت که در هنگام خواب, ممکن است نوزاد با یک چرخش کوچک بر روی شکمش قرار بگیرد و این کار برای نوزاد می تواند خطر آفرین شود. از این رو حساسیت والدین برای تهیه لوازم مورد نیاز کودک بالا رفته است.

با پیشرفت تکنولوژی لوازم مربوط به کودک نیز بسیار پیشرفت کرده اند و مناسب با نیازهای والدین و کودک طراحی و تولید می شوند.  نی نی لای لای, تاب برقی و گهواره برقی از جمله لوازم مدرنی هستند که می تواند جایگزین گهواره های سنتی شوند و امنیت و آرامش کودک را تامین کنند. این محصولات برای زمانی که کودک نمی خوابد و بیقراری می کند بسیار کمک کننده است. بسیاری از نوزادان عادت دارند در هنگام خوابیدن در آغوش پدر و یا مادر باشند و با تکانهای آرام و یکنواخت به خواب روند. نی نی لای لای نیز همان کار والدین را برای کودک می کند و با حرکت به سمت جلو و عقب (و یا چپ و راست) باعث آرامش و خوابیدن کودک می شوند. همچنین در کنار بهبود خواب کودک، به بازی و سرگرمی کودک نیز کمک می کند.

بیشتر بخوانید : راهنمای خرید گهواره 

نی نی لای لای
نی نی لای لای

سن مناسب برای استفاده

نی نی لای لای قابل استفاده برای نوزاد از بدو تولد است و یک جایگزین مناسب به جای گهواره برای کودکتان می تواند باشد. و امنیت کودکتان در این وسیله کاملا حفظ می شود. تا شش ماهگی بهتر است نوزاد داخل اتاق والدین باشد. اوایل ممکن است کودک درون آن احساس غریبگی کند. ولی نگران نباشید، چون با شروع تاب خوردن و یا پخش آهنگ کودک احساس آرامش می کند و ساعتها می تواند بر روی آن سرگرم شود. این وسیله در حالت نی نی لای لای معمولا تا 9 و 12 ماهگی قابل استفاده برای کودک می باشد. و بعد از آن و با بزرگتر شدن جثه کودک, به عنوان صندلی کودک قابل استفاده است.

نی نی لای لای ها را بر اساس وزن قابل تحمل دسته بندی می شوند. این وسیله از تحمل وزن 9 کیلوگرم شروع می شوند و تا 18 و 24 کیلوگرم و بالاتر نیز دارای ظرفیت وزنی هستند. و می توانید نی نی لای لای مورد نظر را نسبت به جثه و وزن کودکتان انتخاب کنید. هر چقدر تحمل وزن این وسیله بیشتر باشد, مدت زمان بیشتری می توانید از آن استفاده کنید.

این مطلب را نیز بخوانید: گهواره برقی 4moms

مشخصات  نی نی لای لای:

حرکت نی نی لای لای

یکی از اصلی ترین مشخصات این وسیله داشتن حرکت متناوب است. این حرکت معمولا به سمت طولی است و در مدلهای جدیدتر حرکت به سمت چپ و راست نیز دارند و معمولا حرکات آنها در یک راستا است. در مدل های پیشرفته تر که دارای موتور برقی هستند و حرکت 360 درجه ای نیز می تواند انجام شود و یا لرزش های خفیف و ویبره مانند را بر روی بدن نوزاد ایجاد می کنند که حس آغوش والدین را القا می کند. این حرکتها که بسیار نرم و روان نیز هستند یا به صورت دستی انجام می شوند.  یا دارای موتور مخصوص هستند و با برق و یا باطری کار می کنند و باعث حرکت خودکار نی نی لای لای می شوند که به آنها نی نی لای لای برقی نیز گفته می شوند.

توجه داشته باشید که این وسیله حرکت تند و سریعی نداشته باشد که کودک نترسد و اذیت نشود. بعضی از مدلهای برقی دارای قابلیت تنظیم سرعت نیز هستند که مناسب با حالت خواب و استراحت و یا بازی کودک می توانید آن را تنظیم کنید.

سرگرمی نوزاد

یکی از امکاناتی که نی نی لای می تواند داشته باشد قابلیت پخش آهنگ و موسیقی برای نوزاد است. بسیاری از نوزادان با شنیدن یک آهنگ ملایم و یا یک نوای لالایی زودتر آرام می شوند و به خواب می روند. بعضی از این مدلها قابلیت پخش یک نوع آهنگ را دارند و بعضی از آنها قابلیت پخش چندین موسیقی ملایم و یا شاد متنوع را دارد که باعث سرگرمی بیشتر کودک می شوند. پخش موسیقی برای نوزادان در رشد و تکامل حواس نوزاد نیز تاثیر مستقیم دارد.

برخی از مدل ها نیز دارای آویز عروسکی هستند که در بالای محصول و به صورت کمان قرار می گیرد. آویز و عروسکهای آویز به سرگرم شدن بیشتر کودک کمک می کنند و با لمس عروسکها حس لامسه کودک تقویت می شود و بازی  با آنها باعث تقویت قوه تخیل و حس بصری می شود. در هنگام تهیه این وسیله، امکانات جانبی که باعث سرگرمی بیشتر کودک می شوند مانند کنسول موزیکال و یا داشتن چراغ را نیز در نظر داشته باشید که این امکانات در مدلهای برقی بیشتر دیده می شود.

خرید صندلی غذای کوذک

ایمنی کودک

همانطور که اشاره شد مهم ترین دلیل برای استفاده نکردن از گهواره نداشتن ایمنی کافی برای کودک است. نی نی لای لای به هر مدل و نوعی که تهیه می کنید حتما باید مجهز به کمربند ایمنی چند نقطه ای باشد و بعد از نشستن کودک کمربند را برای کودک ببندید و آن را مناسب با جثه کودک تنظیم کنید. بعضی از مدلها دارای تشک دوبل در نشیمنگاه محصول هستند که فضای نشیتن را پر می کند و همچنین مطابق با ارگونومی بدن نوزادان نیز میباشد و از نوزاد محافظت بالایی را انجام می هد.

همچنین مدلهایی که دارای حرکتهای روان و متنوعی هستند باید قابلیت توقف از حرکت را نیز داشته باشند تا زمانیکه که کودک به خواب رفت و یا زمانیکه نمی خواهید حرکت کند قفل از حرکت ایستادن داشته باشد و کودک از روی آن نیفتد و در خطر نیفتد.

خرید تخت و گهواره کودک 

داشتن تشک قابل شستشو

یکی از ویزگی هایی که نی نی لای لای باید داشته باشد قابلیت شستشوی رویه و تشک محصول است.  چون این محصول با کودکان در ارتباط است، داشتن قابلیت شستشو بسیار اهمیت پیدا می کند. تشک نرم و لطیف مناسب با پوست حساس کودکان بسیار مهم است. بنابراین قبل از تهیه این وسیله از امکان جدا شدن رویه تشک مطمئن شوید تا بتوانید بعد از مدتی آن را در ماشین لباسشویی بشورید.

توضیحات بیشتر

بعضی از نی نی لای لای ها دارای چرخ هستند که جا به جایی آن را در جاهای مختلف خانه آسان تر می کند. بعضی از مدل ها نیز قابلیت تا شدن و جمع شدن نیز هستند  و به شما این امکان را می دهد که در مسافرت نیز گهواره برقی را برای خواب راحت تر کودک به همراه داشته باشید.

جنس بدنه این وسیله را نیز به دقت بررسی کنید. جنس بدنه این کالا باید از استحکام کافی برخوردار باشد و تحمل وزن کودک را داشته باشد و برای حمل و جا به جایی راحت, وزن سبک و کمی نیز داشته باشد.

این مطلب هم پیشنهاد میکنیم بخوانید : سیسمونی کودک

قیمت و خرید نی نی لای لای

نی نی لای لای
نی نی لای لای

در قیمت این کالا تمام فاکتورهای ذکر شده در بالا تاثیر گذار است. مدل های برقی نسبت به مدلهای دستی و ساده دارای قیمت بالاتری هستند. موزیکال  بودن نیز یکی دیکر از مواردی است که باعث بالارفتن قیمت این وسیله می شود. همچنین داشتن لوازم جانبی دیگر مانند آویز عروسکی و سایه بان و .. نیز در قیمت تاثیر دارند. امروزه تمام برندهای معتبر خارجی و ایرانی  نی نی لای لای های متنوع برای راحتی مادر و کودک را طراحی و تولید کرده اند. محصولات خارجی نیز به دلیل داشتن امکانات به روز تر از محصولات ایرانی گران تر هستند. ولی محصولات ایرانی بسیار با کیفیتی نیز تولید شده اند که نیازهای کودک را برآورده می کنند.

نی نی لای لای نونا nuna یکی از بهترین مدلهای این محصول در جهان است. از ویژگی های خاص این محصول که آن را منحصر به فرد کرده است تحمل وزن بالای 60 کیلوگرمی آن است. که در هیچ نمونه دیگری دیده نمی شود. این ظرفیت وزنی بالا کارکرد دو کاره به آن میدهد. از بدو تولد تا 9 ماهگی که نوزاد هنوز توانایی نشستن ندارد یک گهواره راحت و عالی می شود. و با بزرگتر شدن کودک یک صندلی راحتی بسیار کاربردی می شود که تا وزن 60 کیلوگرم قابل استفاده است.

از دیگر برندهای تولید کننده، برند فورمامز 4moms، کیکابو kikka boo،  بیبی فور لایف baby4life، بیبی مک و فیشر پرایس و .. می باشند که در قیمتها و در مدلهای متنوعی ارائه می شوند. خرید نی نی لای لای را  در برندهای معتبر ایرانی و خارجی می توانید  از فروشگاه اینترنتی سیسمونی بدو نی نی انجام دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button