دسته‌بندی نشده

نکات مهم در خرید کالسکه کودک در سیسمونی – بدو نی نی

نکات مهم در خرید کالسکه کودک

بعد از به دنیا آمدن نوزاد,  چگونه بیرون بردن نوزاد و تهیه وسایل حمل نوزاد در خارج از منزل یکی از کارهای مهم والدین است. انواع لوازم حمل نوزاد از جمله کالسکه و کریر , آغوشی و صندلی ماشین نوزاد وسایل مناسب برای حمل کودک دلبندتان است که در انواع مختلف و در قیمتهای متفاوت وجود دارند و شما باید با توجه به نیازهای خود و کودکتان هر کدام از آنها را که مورد نیاز بود انتخاب کنید. یکی از خریدهای مهم در سیسمونی کودک , کالسکه است که در اینجا  سعی می کنیم نکات مهم برای خرید کالسکه کودک را برایتان بازگو کنیم تا یک خرید خوب و عالی برای کودکتان داشته یاشید.

برای نوزاد تازه به دنیا آمده تا 6 ماهگی باید وسیله ای را انتخاب کنید که حتما دارای حالت خواب کامل یا 180 درجه باشد. زیرا نوزاد تا 6 ماهگی قادر به نشستن نیست و تعادلی بر روی گردن و سرش ندارد و در صورت نداشتن حالت خواب , نوزاد در حالت نشسته و یا نیمه نشسته سرش به اطرف خم میشود و ممکن است بسیار خطر آفرین باشد. بنابراین توصیه می شود از کریر و یا ساک حمل نوزاد که مخصوص دوران نوزادی است استفاده کنید. ولی اگر می خواهید از کالسکه هم برای نوزاد استفاده کنید مطمئن شوید که نشیمنگاه کالسکه قابل تنظیم در حالت خواب یا 180 درجه را داشته باشد. بنابراین میتوانید با خرید کالسکه مناسب از آن برای کودکتان از بدو تولد تا حدود 5 سالگی استفاده کنید.

نکات مهم در خرید کالسکه کودک

نکات مهم برای خرید کالسکه کودک در سیسمونی

همانطور که گفتیم در هنگام خرید کالسکه کودک نکات مهم را باید در نظر بگیرید تا آرامش کودک و آسایش شما به عنوان کسی که از آن استفاده می کنید و آن را به حرکت در می آورید کاملا تامین شود. قیمت مورد نظر , داشتن استاندارد و ایمنی , کاربرد مورد نظر از کالسکه و … را قبل از خرید باید در نظر بگیرید. در خرید کالسکه کودک انواع برندهای خارجی و ایرانی وجود دارند و در انواع مختلف ساده , سنتی و مسافرتی و .. هستند که باید مدل مورد نظر و استفاده ای که خواهید داشت را ابتدا مشخص کنید.

در هنگام خرید کالسکه کودک , اسکلت کالسکه و مقاوم بودن آن را حتما در نظر بگیرید تا بتوانید تا 5 سالگی با خیال راحت از دوام و کیفیت از آن استفاده کنید. از نظر حفظ امنیت کودک و داشتن استاندارد از آن مطمئن شوید. تا امنیت کودک که مهم ترین مسئله برای محافظت از کودک است کاملا حفظ شود. از نظر حمل و نقل راحت و داشتن چرخ ها و ترمز مناسب آن را چک کنید و امتحان کنید. تا هر یک از والدین نیز در هنگام راه بردن کالسکه راحت باشند. با در نظر گرفتن و سنجیدن تمام این نکات کالسکه مناسب برای راحتی خود و کودک را انتخاب کنید.

از نکات مهم برای خرید کالسکه کودک به  موارد زیر می پردازیم :

داشتن اسکلت مقاوم

یکی از موارد مهم در هنگام خرید کالسکه کودک داشتن فریم و اسکلت مقاوم و با کیفیت است.

تا در مقابل ضربه و فشار مقاوم باشد و تغییر شکل ندهد و خم نشود و در استفاده طولانی مدت برای کودک امنیت کودک به خطر نیفتد. داشتن اسکلت فلزی باعث می شود که کالسکه بادوام برای استفاده شود . اسکلت آلومینیومی در کالسکه  بهترین فریم برای کالسکه به حساب می آید زیرا دارای وزن سبک و در عین حال استقامت و استحکام بالایی می باشد.

داشتن وزن مناسب و سبک بسیار مهم است تا بتوانید کالسکه را راحت هل بدهید و راه ببرید. و شما را بعد از یک مدت خسته نکند. وزن کالسکه نوزاد و داشتن ابعاد مناسب برای راحتی والدین بسیار اهمیت دارد تا بتوانند در مسیرهای مختلف , سراشیبی و .. و یا داخل پاساژ , پله ها و جاهای کوچکتر و.. بتوانند به راحتی آن راه ببرند و جا به جا کنند.

کالسکه

کالسکه

نشیمنگاه و سیت قابل تنظیم

نشیمنگاه کالسکه بهتر است قابلیت تنظیم داشته باشد تا بتوانید برای راحتی کودک آن را مناسب با کودک تنظیم کنید.

حالت های مختلف نشیمنگاه های قابل تنظیم دارای حالت های نشسته , نیمه نشسته و حالت خواب است. داشتن حالت خواب (180 درجه) برای زمانیکه قصد دارید از کالسکه برای نوزاد استفاده کنید بسیار مهم است. در بعضی از مدل ها , نشیمنگاه یا همان سیت قابلیت استفاده دو طرفه دارند. به این صورت که قابل نصب به سمت مادر و  و یا برعکس آن و قابل نصب به سمت بیرون می باشد که میتوانید برای نوزاد در بدو تولد از سیت به سمت مادر استفاده کنید تا بتوانید کودک را ببینید و کودک هم با دیدن شما احساس امنیت کند.

کمربند ایمنی

یکی از نکات مهم در خرید کالسکه کودک , داشتن امنیت و استاندارد برای محافظت از کودک است. داشتن کمربند ایمنی سه نقطه ای و یا پنج نقطه ای در کالسکه بچه را به دقت بررسی کنید. تا بندهای کالسکه به اندازه کافی محکم باشد و از سالم بودن کمربند مطمئن شوید و اینکه قابلیت تنظیم داشته باشد تا بتوانید دقیقا متناسب با اندازه کودکتان آن را ببندید. کمربند سه نقطه ای دو بند از روی شانه های کودک عبور می کند. و در کمربند پنج نقطه ای دو بند از روی شانه های کودک و دو بند از روی پهلوهای کودک و یک بند از وسط پاهای کودک رد می شود. کمربند پنج نقطه ای محافظت بیشتری را برای کودک انجام می دهد.

در بعضی از مدل ها برای محافظت بیشتر دارای گارد محافظ در جلوی نشیمنگاه کودک است. این گارد محافظ معمولا قابل جدا شدن هستند تا با بزرگتر شدن کودک به راحتی آن را بتوانید جدا کنید.

پارچه کالسکه

کالسکه نوزاد

کالسکه نوزاد

در هنگام خرید کالسکه جنس پارچه آن را بررسی کنید.

پارچه کالسکه کودک باید ضد حساسیت برای پوست کودک باشد. مخصوصا در قسمت نشیمنگاه باید نرم و لطیف باشد تا کودک اذیت نشود و پوست کودک دچار ناراحتی نشود.  کودک همچنین ممکن است در هنگام خواب عرق کند. ولی معمولا کالسکه ها دارای پارچه ضد تعریق و ضد حساسیت برای کودک هستند. و همچنین تشکهای به کار رفته در کالسکه قابل جدا شدن و شستشو هستند.

سایه بان قابل تنظیم

یکی از نکات مهم دیگر در خرید کالسکه داشتن سایه بان گسترده و قابل تنظیم است.

سایه بان از کودک در برابر اشعه مضر خورشید محافظت می کند.

سایه بان قابل تنظیم به والدین کمک می کند تا مناسب با تغییرات آب و هوا آن را تنظیم کنند. در بعضی از سایه بان در هنگام باز بودن , یک دریچه توری و یا پنجره مانند وجود دارد. زیرا در هنگام باز بودن سایه بان مادر از بالای کالسکه نمی تواند کودک را ببیند ولی با باز کردن دریچه مادر میتواند کودک را کاملا ببیند.

چرخ های با کیفیت

در خرید کالسکه کودک برای حفظ امنیت کودک باید جنس چرخ های آن را مورد بررسی قرار دهید .

چرخ های کالسکه ها معمولا دارای روکش EVA هستند که در برابر ضربه و شکستگی مقاوم هستند. و بر اثر سرما و یا ضربه نمیشکنند و کالسکه لیز نمی خورد. چرخهای جلوی کالسکه بهتر است قابلیت چرخش 360 درجه داشته باشند تا در هنگام تغییر جهت کالسکه آن را به راحتی انجام دهید و مجبور نباشید کل کالسکه را تغییر جهت دهید. داشتن چرخهای بزرگتر نیز  حرکت کالسکه در مسیرهای ناهموار را راحت تر می کند.

دارای ترمز مستحکم باشد تا درهنگام توقف به حرکت نیفتد و یا لیز نخورد.

داشتن فنر بندی بر روی کالسکه نیز به حرکت کالسکه در مسیرهای مختلف و ناهموار کمک می کند.

تعداد چرخهای کالسکه از 4 چرخ در کالسکه های معمولی شروع می شوند و 6 چرخ , 8 چرخ و در کالسکه های 2 قلو تا 12 چرخ هم میرسند. بنابراین کیفیت چرخها را باید در نظر بگیرید تا کالسکه را در امنیت برای کودکتان استفاده کنید. اگر کالسکه دارای گارانتی و خدمات پس از فروش یاشد بهتر است تا در صورت شکستن و مشکل بتوانید چرخها را عوض کنید. کالسکه کودک

قابلیت جمع شدن

یکی از ویژگی هایی که کالسکه کودک باید داشته باشد قابلیت جمع شدن و تا شدن آن است.

تا بتوانید آن را در فضای کوچکتر خانه و انباری و مانند آن جای دهید. همچنین اگر در صندوق عقب خودروتان جای بگیرد برای بردن به سفر هم مناسب می شود. جمع کردن کالسکه باید راحت باشد تا مادر و والدین به آسانی بتوانند آن را جمع و باز کنند و همچنین حجم و ابعاد کمی بعد از جمع شدن پیدا کند.

داشتن سبد لوازم

در هنگام بیرون رفتن با کودک , غیر از کالسکه و کودک شما وسایل دیگری از جمله کیف شخصی خود و وسایل کودکتان را نیز باید به همراه داشته باشید. و اگر خریدی هم انجام دهید باید خرید را هم به وسایلی که همراهتان است اضافه کنید. که حمل همه اینها با دست به همراه کالسکه کمی مشکل می شود. ولی داشتن سبد لوازم در زیر کالسکه باعث میشود شما بتوانید تمام لوازم خود و کودک را در آن بگذارید و به راحتی کالسکه را حمل کنید.

خرید اینترنتی کالسکه

حال با توجه به تنوع بی شمار کالسکه در انواع برندهای ایرانی و خارجی موجود در بازار خرید اینترنتی کالسکه میتواند به والدین بسیار کمک کند تا بتوانند اطلاعات دقیقی از کالسکه مورد نظر خود پیدا کنند. همچنین به جای رفتن به فروشگاه های مختلف در سطح شهر و خسته شدن , در خانه و با مقایسه با کالسکه های دیگر به راحتی خرید خود را انجام دهند. خرید اینترنتی کالسکه برای مادران باردار که بیرون رفتن برایشان مشکل است و یا حتی بعد از زایمان که نوزاد به دنیا آمده است  و بیرون بردن نوزاد در اوایل سخت بسیار مناسب است و میتوانند با سلیقه خودشان به صورت اینترنتی خرید کنند.

انواع کالسکه کودک

حال که با نکات مهم در خرید کالسکه کودک در سیسمونی نوزاد  تا حدودی آشنا شده اید باید در بین انواع مدل های کالسکه موجود , کالسکه مورد نظر خود را انتخاب کنید. کالسکه امروزه در انواع متفاوت برای نیازهای متفاوت والدین و کودک وجود دارند از جمله :

 • کالسکه استاندارد و سنتی
 • کالسکه مسافرتی
 • کالسکه قابل تنظیم
 • سرویس کالسکه

کالسکه  استاندارد و سنتی

این نوع کالسکه ها معمولا دارای 4 چرخ بزرگ هستند. و دارای وزن نسبتا بالایی هستند.

از این کالسکه ها از بدو تولد برای کودکتان می توانید استفاده کنید زیرا دارای جای خواب راحت و بزرگی هستند.

دارای کمربند ایمنی , سایه بان و سبد لوازم  نیز هستند.

و یک کالسکه استاندارد و بسیار مناسب برای استفاده روزمره برای کودکتان می باشد.

ولی به دلیل حجیم بودن و وزن بالا به راحتی نمی توانید آن را با ماشین شخصی جا به جا کنید و یا داخل پاساژ و جاهای کوچکتر آن را حمل کنید.

کالسکه مسافرتی

این دسته از کالسکه کودک , معمولا دارای وزن کمتر از 6 کیلوگرم هستند.

کالسکه مسافرتی کودک دارای قابلیت جمع شدن بسیار راحتی هستند و قابل حمل به هواپیما , کابین قطار و یا خودرو شخصی می باشند.

و برای والدینی که زیاد اهل سفر هستند بسیار مناسب است. بعضی از این محصولات دارای دسته عصایی و یا چتری هستند که به آنها کالسکه عصایی و یا کالسکه چتری می گویند. و مخصوص سفر محسوب می شوند. وبعضی از مدل ها دارای کیف مخصوص بعد از حمع شدن نیز هستند.

کالسکه های ترکیبی و قابل تنظیم

این نوع از کالسکه کودک معمولا از اسکلت و سیت کالسکه قابل جدا شدن ساخته شده اند.

به این صورت که میتوانید سیت را به صورت دو طرفه رو به مادر و رو به بیرون استفاده کنید. و یا دارای دسته قابل تنظیم هستند که برای تغییر جهت رو به مادر و برعکس استفاده می شوند.

همچنین در صورت داشتن کریر نوزاد , با جدا کردن سیت کالسکه , کریر  قابل نصب به اسکلت کالسکه می شود.

نشیمنگاه یا همان سیت این نوع کالسکه نیز دارای قابلیت تنظیم پشتی دارد و به دلیل قابلیت جدا کردن سیت و با تنظیم سیت در حالت 180 درجه , میتوانید از سیت به عنوان ساک حمل و کریکات استفاده کنید و یک محیط خواب راحت برای کودکتان می شود. این کالسکه ها هم قابلیت جمع شدن همراه با سیت و یا به تنهایی را دارند و در حالتهای مختلف می توانید از آن برای کودکتان استفاده کنید. این نوع از کالسکه معمولا قیمت بالاتری دارند , ولی تمام نیازهای والدین و کودک را برآورده می کنند.

کالسکه کودک به صورت سرویس کالسکه

ست کالسکه

سرویس های کالسکه شامل چند تکه هستند که غیر از کالسکه شامل کریر و ساک لوازم کودک نیز می باشند.

این سرویس کالسکه مناسب برای استفاده کودک از بدو تولد تا 5 سالگی می باشند. کالسکه این سرویس ها هم معمولا تمام امکانات لازم همچون تنظیم پشتی , داشتن کمربند ایمنی , سایه بان قابل تنظیم , کاور پا و .. را برای راحتی کودک دارند.

کریر این سرویس  نیز مناسب برای استفاده کودک تا یک سالگی می باشد.

این کریر کودک را همچنین میتوانید با نصب به وسیله کمربند خودرو , به عنوان صندلی ماشین کودک استفاده کنید.

البته فقط تا یک سالگی از کریر برای صندلی ماشین استفاده کنید و بعد از آن صندلی خودرو کودک مناسب با وزن کودکتان را تهیه کنید.

کالسکه دو قلوکالسکه دوقلو

اگر فرزند دوقلو دارید برای انتخاب کالسکه کودک باید نوع دو تایی یا دوقلوی آن را تهیه کنید.

زیرا برای بیرون بردن کودکان دو قلو حتما باید وسیله حمل مناسب داشته باشید.

کالسکه دو قلو دارای دو سیت و نشیمنگاه هستند که در بعضی از مدل ها سیتها در کنار هم هستند و در بعضی دیگر پشت سرهم قرار می گیرند. و با توجه به سلیقه خود میتوانید یکی از این مدل های را برای کودکانتان انتخاب کنید و کودکان را در آرامش به بیرون ببرید.

 

جمع بندی و ویژگی هایی که در خرید کالسکه باید در نظر بگیرید:

 • داشتن کمربند ایمنی استاندارد با پارچه ها و سگکهای محکم
 • دارای نشیمنگاه قابل تنظیم و داشتن حالت خواب کامل
 • داشتن اسکلت و فریم محکم و با استقامت با ظرفیت تحمل وزن کودک
 • سایه بان گسترده با قابلیت تنظیم برای محافظت از کودک در برابر اشعه مضر خورشید
 • دسته قابل تنظیم با قد هر کدام از والدین
 • جاپایی قابل تنظیم برای آویزان نماندن پاهای کودک
 • داشتن کاور پا برای فصل سرما با قابلیت جدا شدن
 • چرخهای با کیفیت و روان با روکش EVA
 • چرخهای جلویی دارای قابلیت چرخش 360 درجه باشند.
 • داشتن ترمز مستحکم تا در هنگام توقف از جایش تکان نخورد
 • داشتن سبد لوازم در زیر کالسکه برای قرار دادن وسایل مادر و کودک
 • قابلیت جمع شدن برای حمل و جا به جایی آسان و راحت
 • دارای روکش و پارچه ضد حساسیت و نرم و راحت برای کودک
 • داشتن قابلیت شستشوی پارچه های تشک کالسکه
 • داشتن استاندارد و کیفیت قابل قبول
 • داشتن خدمات پس از فروش برای نصب و  تعمیرات و مشاوره
 • قابلیت نصب و راه اندازی آسان برای والدین

 

میتوانید برای خرید کالسکه کودک  از فروشگاه اینترنتی سیسمونی بدو نی نی مشاهده فرمایید مشاهده و تهیه فرمایید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.