خرید سیسمونی از کارهایی  بسیار هیجان انگیز برای پدر و مادرها است. به تمام لوازم مورد نیاز نوزاد سیسمونی می گویند. وقتی نوزاد به دنیا بیاید به لوازم ریز و درشت زیادی احتیاج دارد. به همین دلیل خرید تمام لوازم نوزاد معمولا پر هزینه و زمان بر است. در فروشگاه سیسمونی کرج می توانید سیسمونی نوزاد دلبندتان را با تنوع و کیفیت بالا خریداری کنید.

خرید سیسمونی نوزاد

رسم خرید سیسمونی از گذشته وجود داشته است. و در فرهنگهای مختلف به شکلهای متفاوتی انجام می شود. در فرهنگ ما ایرانی ها، رسم بر این بوده است که خانوده دختر سیسمونی را تهیه می کردند. امروزه این رسوم کمتر اجرا می شود و پدر و مادرهای جوان ترجیح می دهند با سلیقه خودشان لوازم مورد نیاز نوزاد را تهیه کنند. خرید لوازم نوازد توسط پدر و مادر باعث می شود فقط ضروری ترین لوازم را خریداری کنند.

در خرید سیسمونی سلامت و راحتی نوزاد را در نظر داشته باشید. راحتی خود را نیز در استفاده و  به کار بردن آنها نیز اهمیت دارد. لوازم کاربردی و معتبر را برای نوزاد تهیه کنید تا تمام نیازهای کودک را بتوانید فراهم کنید. در این مقاله به شما کمک می کنیم یک خرید اصولی و درست را انجام دهید و از اسراف و خرید لوام غیر ضروری نیز جلوگیری شود.

نکاتی که قبل از خرید سیسمونی باید به آنها دقت کنید:

تهیه لیست:

اولین قدم در خرید سیسمونی داشتن یک لیست کامل از تمام لوزام ضروری و غیر ضروری نوزاد است. لوزام نوزاد فقط لوازم بزرگ مانند تخت و گهواره و یا کالسکه را شامل نمی شود. بلکه باید تمام لوازم کوچک و بزرگ را خریداری کنید. لوازمی که هیچ کدامشان را نباید فراموش کنید.

داشتن لیست به شما کمک می کند تا تمام لوازمی که قصد خریداری آن را دارید بتوانید با خیال راحت و بدون نگرانی تهیه کنید. در ضمن مانع از خرید لوازم غیر ضروری و یا تکراری می شود.

مدیریت هزینه ها:

نکته مهم دیگر در خرید سیسمونی، هزینه ای است که می خواهید بپردازید. برای این منظور می توانید با توجه به لوازمی که قصد خرید آنها را دارید، بودجه ای برای هر کدام از آنها تخصیص دهید. شاید بخواهید برای بعضی از لوازم هزینه بیشتری بپردازید. و برخی دیکر را ارزان تر تهیه کنید. با ارزیابی و توجه به توانایی مالی خود می توانید مطمئن باشید که تمام اقلام را خریداری می کنید.

تعیین جنسیت نوزاد:

یکی دیر از نکاتی که قبل از خرید سیسمونی بهتر است بدانید جنسیت نوزاد است. اگر بدون آگاهی از جنسیت نوزاد اقدام به خرید کنید، بعضی از تولد نوزاد ممکن است برخی از لوازم را نتوانید استفاده کنید. لوازم نوزاد دختر و پسر تفاوتهایی در رنگ و طرح دارند.

برای نوزادان دختر رنگ صورتی و برای پسران رنگ آبی بیشتر استفاده می شود. همچنین در سرویس خواب و طرح روی لوازم نیز برای نوزادان دختر و پسر کاملا متفاوت است.

فصل به دنیا آمدن نوزاد:

نکته مهم دیگری که قبل از خرید سیسمونی به آن باید توجه کنید این است که نوزاد در چه فصلی به دنیا می آید. تولد در فصل گرما و یا فصل سرما خریدهای متفاوتی را ایجاد می کند. لباسهای گرم و زمستانی و یا لباسهای نخی و خنک انتخابهای مختلفی می باشند. با توجه به فصل دنیا آمدن نوزاد می توانید فقط لباسهای لازم برای همان فصل را خریداری کنید.

قصد تغییر مکان و جا به جایی دارید؟

اگر به زودی و یا در ظرف چند ماه آینده می خواهید اسباب کشی کنید, وسایل حجیم و بزرگ نخرید.  اگر مستاجر هستید و هر چند وقت یک بار باید منزلتان را نعویض کنید از خرید لوازم اضافه و غیر ضروری نیز خودداری کنید. خرید وسایل بزرگ و اضافی یک اشتباه بزرگ می تواند باشد. همچنین از نظر مالی نیز به شما ضرر می رساند.  از این رو بهتر است لوازم مورد نیاز نوزاد را متناسب با سن او خریداری کنید و تمام لوازم را به یک باره نخرید.

مشاهده فروشگاههای اینترنتی:

یکی دیگر از کالاهایی که به شما در خرید لوازم سیسمونی می تواند بسیار کمک کند، بازدید از  فروشگاه های آنلاین مختلف است. در این فروشگاه ها شما می توانید مدلهای متنوع اجناس مختلف را مشاهده کنید. با ارزیابی قیمت ها و مدلهای مشابه، لوازم دلخواه خود را انتخاب کنید. در صورتی که اگر بخواهید به صورت حضوری خرید کنید فقط می توانید به چند فروشگاه سر بزنید. (فروشگاه سیسمونی کرج)

لوازم حمل کودک

از اولین وسایلی که برای نوزاد مورد استفاده قرار می گیرند، لوازم حمل و جا به جایی است. برای آوردن نوزاد از بیمارستان، باید از وسیله مناسب این کار را تهیه کنید. نکته مهم در حمل نوراد حفظ امنیت و راحتی نوزاد است. لوازم جا به جایی نوزاد و کودک به صورت زیر  می باشند:

 • کالسکه
 • کریر
 • ساک حمل نوزاد
 • آغوشی نوزاد
 • صندلی ماشین کودک

 راهنمای خرید کالسکه

کالسکه از جمله لوازمی است که ممکن است تا چهار یا پنج ماه ابتدایی زیاد مورد استفاده قرار نگیرد. البته امروز بعضی مدلهای آن برای حمل نوزاد از بدو تولد نیز کاربرد دارد. کالسکه در رفت و آمد و جا به جایی نوزاد و کودک تا حدود چهار و پنج سالگی به پدر و مادر بسیار کمک می کند. این وسیله نیز انواع بسیار متفاوتی با کاربردهای مختلفی دارد که در اینجا به اختصار به آنها می پردازیم.

کالسکه سنتی یا استاندارد:

این مدل مناسب برای استفاده کودک تا  5 سالگی است. دارای نشیمن جادار و بزرگ می باشد. دارای استحکام بالاو با دوام است و معمولا سنگینتر از مدلهای دیگر کالسکه است. امکانات راحتی مانند تنظیم پشتی, سایه بان و .. نیز دارد. (فروشگاه سیسمونی کرج)

کالسکه مسافرتی (عصایی):

اگر اهل سفرهای هوایی و یا ریلی و .. به همراه کودک هستید کالسکه مسافرتی مناسب است. این مدل دارای قابلیت جمع شدن آسان است. حجم و ابعاد کمی بعد از تا شدن پیدا می کند. و حمل آن را در کابین هواپیما و ..  امکان پذیر و راحت می کند. این مدل دارای وزن کمتری نسبت به کالسکه های معمولی می باشد. به دلیل تاکید بر سبک و مسافرتی بودن ممکن است بعضی از امکانات کالسکه های معمولی را نداشته باشد.

کالسکه ورزشی ( سه چرخه):

با کالسکه ورزشی می توانید به هوراه نوزاد خود به پیاده روی و حتی دویدن بروید. این مدل دارای چرخهای بزرگ و فنربندی می باشد که حرکت آن را بسیار روان و راحت می کند. کالسکه سه چرخه نیز معمولا دارای اندازه بزرگ و سنگین است. اگر اهل پیاده روی نیستید به شما توصیه می کنیم که این مدل را خریداری نکنید.

کالسکه دوقلو:

اگر فرزندان دو قلو دارید و یا فرزند دومتان با اختلاف کم از فرزند اول متولد شده است باید به فکر تهیه کالسکه دوقلو باشید. جا به جایی دو بچه به همراه لوازم کودک و خودتان کار مشکلی است و به تنهایی قادر به انجام آن نیستید. کالسکه دوقلو  به جا به جایی کودکان را راحت می کند. این کالسکه نیز به مدلهای زیر تقسیم می شود: (فروشگاه سیسمونی کرج)

کالسکه دوقلو پشت سر هم: در این مدل، نشیمنهای بچه ها در پشت سر هم و به صورت قطاری قرار می گیرند. یکی از بچه ها پشت سر بچه دیگر قرار می گیرد. در بعضی از آنها ارتفاع نشیمن را می توانید تغییر دهید تا بچه پشتی بالاتر قرار بگیرد. راه بردن این مدل برای پدر و مادر  نسبت به مدل کنار هم راحت تر است.

کالسکه دوقلو کنار هم: در این مدل، نشیمنهای کالسکه در کنار یکدیگر قرار می گیرند. بچه های در کنار یکدیگر می نشینند و می توانند با هم بازی کنند. عرض این مدل دو برابر کالسکه معمولی و تک نفره است. از این رو راه بردن آن نیز کمی مشکل می شود.

کالسکه قابل تنظیم:

این مدلها قابلیت تنظیم دارند و دارای امکانات کاملی برای راحتی کودک و پدر و مادر هستند. برای راحتی کودک دارای قابلیت تنظیم پشتی، جای پای قابل تنظیم و .. هستند. سیت یا همان نشیمن این مدل قابلیت جدا شدن دارد. به همین دلیل از سیت کالسکه به طور جداگانه می تواند به عنوان سبد حمل و یا کریکات استفاده کرد. تغییر سیت رو به مادر و رو به جلو، نصب کریر بر روی اسکلت از دیگر ویژگی های کالسکه قابل تنظیم است. همچنین دسته قابل تنظیم نیز برای تنظیم ارتفاع مناسب را نیز دارند. این کالسکه ها معمولا دارای قیمت بالاتری هستند. (فروشگاه سیسمونی کرج)

نکات زیر را نیز در خرید کالسکه در نظر بگیرید:

 • جنس بدنه و فریم مستحکم و بادوام داشته باشد.
 • سبک و قابل حمل باشد. و حرکت آن برای والدین راحت باشد.
 • بهتر است قابلیت جمع شدن داشته باشد. باز و بسته شدن آن نیز برای پدر و مادر راحت باشد.
 • دارای ظرفیت وزنی متناسب با وزن کودک باشد.
 • بهتر است قابل تنظیم باشد. قابلیت تنظیم پشتی برای راحتی کودک داشته باشد.
 • قابلیت تنظیم نشیمن رو به مادر و برعکس آن را داشته باشد.
 •  کمربند استاندارد و محکم داشته باشد و کودک با بستن آن اذیت نشود و همچنین نتواند آن را به راحتی باز کند.
 • چرخهای روان و با کیفیت داشته باشد. چرخهای جلویی با قابلیت چرخش باشند تا حرکت و کنترل کالسکه راحت باشد.
 • ترمز را نیز بررسی کنید و ترمز باید بتواند چرخها را قفل کند.
 • دسته قابل تنظیم نیز داشته باشد. تنظیم ارتفاع مناسب در هنگام راه بردن کالسکه، از فشار به گردن و کمر جلوگیری می کند.
 • سایه بان نیز برای محافظت از کودک در برابر نور خورشید و باد و باران داشته باشد.

کریر

کریر برای حمل نوزاد تا یک سالگی کاربرد دارد. این وسیله را به طور جداگانه می توانید تهیه کنید. بعضی از سرویس های کالسکه نیز، کریر دارند. اگر ماشین دارید، می توانید آن را بر روی کمربند خودرو نصب کنید تا مانند صندلی ماشین از نوزاد محافظت کند. اگر از کریر سرویس استفاده می کنید در هنگام گردش و خرید، آن را بر روی اسکلت کالسکه نصب کنید.

به نکات زیر در خرید کریر (خرید سیسمونی) دقت کنید:

 • تحمل وزن متناسب با نوزاد را داشته باشد.
 • دارای دسته راحت و قابل تنظیم باشد. بهتر است دارای روکش نرم و پارچه ای باشد تا در دست گرفتن آن آسان باشد.
 • دارای کمربند ایمنی محکم با چند نقطه اتصال باشد.
 • دارای تشک با پارچه نرم و راحت و قابل شستشو باشد.
 • سایه بان قابل تنظیم نیز داشته باشد.

ساک حمل نوزاد

این وسیله نیز برای حمل نوزاد تا یک سالگی کاربرد دارد. اگر ماشین ندارید، برای جا به جایی نوزاد این وسیله را می توانید تهیه کنید. در خرید این وسیله نیز دقت کنید: (فروشگاه سیسمونی کرج)

 • بهتر است از جنس پارچه ای نباشد. زیرا پارچه احتمال پاره شدن دارد و همچنین زود کثیف می شود.
 • ساک حمل بهتر است دیوارههای محکم و با ایستایی لازم را داشته باشد.
 • روکش داخلی ساک نیز بهتر است از جنس پارچه نرم و ضد حساسیت برای نوزاد باشد.
 • دارای دسته یا دسته های محکم و استاندارد برای جا به جایی باشد.
 • سایه بان و کاور نیز با قابلیت جدا شدن داشته باشد.

آغوشی

آغوشی یک وسیله سبک و جمع و جور برای حمل نوزاد است. این وسیله به پدر و مادر این امکان را میدهد تا با در آغوش گرفتن نوزاد, به راحتی او را همراه با خود حمل کنند. در هنگام استفاده از این وسیله دستان شما کاملا آزاد است و می توانید در هنگام حمل نوزاد به کارهایتان برسید. و نوزاد نیز در امنیت و آرامش می باشد.

صندلی ماشین کودک

اگر ماشین دارید بهتر است صندلی ماشین کودک تهیه کنید. صندلی ماشین نیز انواع متفاوتی دارد. همچنین صندلی ماشین را باید متناسب با سن نوزاد تهیه کنید.

در خرید صندلی ماشین نیز بهتر است این نکات را بدانید: (فروشگاه سیسمونی کرج)

 • صندلی ماشین برای حفظ امنیت کودک باید دارای کمربند ایمنی 5 نقطه ای محکم داشته باشد.
 • برای راحتی کودک قابلیت تنظیم پشتی صندلی در سه حالت را داشته باشد.
 • تشک محافظ سر و گردن قابل تنظیم از دیگر ویژگی هایی است که باعث محافظت بیشتر از کودک می شود.
 • محافظت از کناره ها یا سیستم sps نیز محافظت کامل از طرفین را فراهم می کند.
 • روکش صندلی نیز بهتر است نرم و راحت برای کودک باشد. قابلیت جدا کردن و شستشو نیز داشته باشد.
 • نشیمن کودک بهتر است ضد تعریق باشد و قابلیت عبور جریان هوا را داشته باشد تا کودک با نشستن طولانی مدت اذیت نشود.
 • قابلیت نصب رو به جلو و رو به عقب را برای سنین مختلف کودک داشته باشد. برای نوزاد تا یک سالگی صندلی را بهتر است رو به صندلی خودرو نصب کنید.
 • قابلیت نصب با سیستم ایزوفیکس، مطمئن ترین حالت نصب صندلی بر روی خودرو است. در این روش، صندلی به بدنه خودرو وصل می شود.

لوازم خواب نوزاد و کودک (خرید سیسمونی)

برای نوزاد و کودک لوازم خواب متنوعی وجود دارد که با توجه به سن کودک و کاربردی که دارند، می توانید نوع مناسب را انتخاب کنید. این لوازم به نوع های زیر تقسیم می شوند:

 • تخت نوزاد
 • تخت کنار مادر
 • گهواره
 • تخت و پارک
 • نی نی لای لای

راهنمای خرید سرویس تخت و کمد نوزاد (خرید سیسمونی)

یکی از لوازمی که برای نوزاد باید در خرید سیسمونی تهیه کنید سرویس تخت نوزاد است. نوزاد نیز دارای لوازم و لباسهای زیادی است و به یک کمد جادار و مناسب نیاز دارد. اگر قصد خرید سرویس تخت و کمد در جنسهای مختلف چوبی و .. را دارید به این نکات نیز توجه کنید: (فروشگاه سیسمونی کرج)

 • قبل از خرید سرویس،  ابتدا فضای اتاق کودک و گنجایشی که دارد را در نظر بگیرید.
 • اگر قرار است نوزاد را در اتاق شما بماند، گنجایش کمد خودتان را بررسی کنید و ببینید لوازم کودک در کمد شما جای می گیرد یا باید کمد جداگانه تهیه کنید.
 • اگر قصد خرید کمد دارید بهتر است کمدی با کیفیت بالا برای کودک انتخاب کنید، زیرا با بزرگتر شدن کودک نیز می توانید آن را به کار ببرید.
 • کمد نوزاد بهتر است شیشه نداشته باشد. زیرا نوزادان عادت دارند وسایل و اسباب بازی هایشان را پرت کنند و باعث شکسته شدن شیشه شود.
 • درهای کمد نیز باید به راحتی باز و بسته شوند. تا در هنگام باز و بسته کردن دربها، احتمال ماندن انگشت کودک لای در کمتر شود.
 • اگر کمد دارای کشو است، کشوها نیز نباید سنگین باشند و به صورت روان و راحت عقب و جلو شوند.
 • برای انتخاب تخت نیز کنجایش اتاق کودک و یا خودتان را در نظر داشته باشید. اگر کودک از ابتدا اتاق جداگانه دارد، بهتر است تختی را انتخاب کنید که قابل تبدیل و استفاده از کودکی تا نوجوانی باشد. اما اگر می خواهید تا دو سال اول کودک در اتاق شما باشد می توانید از گهواره، تخت کنار مادر و .. را انتخاب کنید.

گهواره و تخت کنار مادر

گهواره و تخت کنار مادر از لوازمی است که برای نوزادان تا دو سالگی کاربرد دارد. نوزادان مخصوصا در سال اول زندگی ساعات زیادی از شبانه روز را می خوابند و بهتر است که نوزاد در این سن در اتاق والدین بخوابد. پس بهتر است لوازمی را انتخاب کنید که جا به حایی آن راحت باشد و حجم و اندازه مناسبی نیز داشته باشند.

گهواره از گذشته به آرام کردن نوزاد و به خواب رفتنش بسیار کمک می کند. گهواره در اندازه ها و اشکال مختلفی وجود دارند. تخت کنار مادر نیز یک تخت نوزاد با اندازه کوچک مناسب برای نوزد تا دو سالگی است. از ویژگی های این تخت، قابلیت نصب به تخت والدین است. و برای دوران شیر دهی و مراقبت از نوزاد بسیار مفید است. (فروشگاه سیسمونی کرج)

به نکات زیر در خرید سیسمونی و تخت و گهواره نوزاد دقت کنید:

 • تخت نوزاد باید دارای نرده های محافظ باشد. فاصله نرده ها نباید از هم زیاد باشد. به طوری که سر نوزاد از بین آن رد نشود. هر چه فاصله نرده ها کمتر باشد, برای نوزاد ایمن تر است.
 • ارتفاع نرده ها هم به اندازه کافی بلند باشد. تا با بزرگ تر شدن کودک, نتواند از آن بالا بیاید.
 • اندازه تخت و گهواره نیز نباید خیلی بزرگ و یا خیلی کوچک باشد. اندازه آن نه آنقدر بزرگ باشد که نوزاد در آن بتواند غلت بخورد و نه آنقدر کوچک باشد که نوزاد نتواند دست و پیش را تکان بدهد. اندازه تخت و گهواره باید به گونه ای باشد که نوزاد در آن احساس راحتی کند. همچنین مانع از حرکات اضافی نوزاد باشد. زیرا تکانهای اضافه ممکن باعث شود نوزاد بر روی شکمش بغلتد و دیگر نتواند برگردد.
 • پایه ها و استحکام گهواره را حتما بررسی کنید، تا در هنگام تکان خوردن نوزاد و حرکت گهواره از استحکام کافی برخوردار باشد و در جای خودش ثابت بماند.
 • داشن چرخ به جا به جایی راحت تخت و گهواره کمک می کند. در صورت داشتن جرخ، حتما باید قفل محکم و مطمئنی داشته باشد. تا زمانیکه کودک شروع به حرکت و بازی کرد بتوانید آن را با خیال راحت قفل کنید و گهواره کودک با جنبش های کودک شروع به حرکت و تکان خوردن نکند. (فروشگاه سیسمونی کرج)

نی نی لای لای و تاب برقی نوزاد در خرید سیسمونی

نی نی لای لای یک گهواره مدرن در اندازه و ابعاد کوچک است. این وسیله با داشتن حرکات گهواره ای مثل یک ننوی کوچک برای نوزاد و به آرام شدن و خوابیدن کودک کمک می کند. تفاوت مهم نی نی لای لای با گهواره، بالا بودن میزان امنیت کودک بر روی آن است. نی نی لای لای دارای کمربند ایمنی با چند نقطه اتصال است که باعث می شود نوزاد از روی آن نیفتد. تاب برقی نیز دارای حرکاتی به سمت چپ و راست و .. می باشد که به سرگرمی و بازی کودک کمک می کند.

در خرید نی نی لای لای نیز به نکات زیر توجه داشته باشید:

 • داشتن قابلیت تنظیم پشتی صندلی در حالتهای متفاوت باعث راحتی بیشتر کودک می شود.
 • کمربند ایمنی محکم با روکش نرم و ضد حساسیت برای کودک داشته باشد.
 • دارای بدنه مستحکم باشد و تحمل وزن کودک را داشته باشد.
 • تشک نرم و راحت برای کودک داشته باشد و قابل جدا کردن و شستشو نیز باشد.
 • قابل جمع شدن باشد که جا به جایی آن را راحت کند و قابل حمل برای سفر نیز باشد.
 • مدلهای موزیکال با پخش موزیک به بازی و سرگرمی بیشتر کودک کمک می کنند.
 • نی نی لای با توجه به ظرفیت وزنی که دارد با بزرگ شدن کودک به عنوان صندلی راحتی کودک قابل استفاده می شود.

مینی واش ( کهنه شور)

آیا خرید لباسشویی مخصوص برای کودک لازم است؟ برای حفظ سلامت نوزاد، بهتر است لباسهای نوزاد به صورت جداگانه از لباسها ی بزرگسالان و دیگر افراد خانواده شسته شود. لباسهای بزرگسالان دارای آلودگی های مختلفی مانند گرد و غبار، آلودگی های محیط کار و خارج از منزل، باکتری ها و میکروبها می باشند. شستشوی لباسهای نوزادان با بزرگسالان باعث انتقال آلودگی ها به لباسهای نوزاد می شود. سیستم دفاعی بدن نوزادان نیز ضعیف است و هنوز تکمیل نشده است و با کوچکترین میکروب و آلودگی میتواند باعث بیماری نوزاد شود. (خرید سیسمونی)

مینی واش و کهنه شور به شستشوی جداگانه لباسهای نوزاد کمک می کند. لباسهای نوزادان معمولا لباسهای حساس و لطیفی هستند. با استفاده از این وسیله لباسهای نوزاد به راحتی و در مدت زمان کوتاهی شسته می شود. این وسیله معمولا دارای موتور با گردش چپ و راست است و لباسها را مانند شستشوی دستی تمیز می کند. از مزیتهای دیگر مینی واش مصرف کمتر آب و برق و شوینده ها می باشد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button