بهترین کالسکه مسافرتی

کالسکه عصایی

کالسکه عصایی

کالسکه عصایی یا همان کالسکه مسافرتی به نوعی از کالسکه نوزاد اطلاق می شود که دارای  قابلیت جمع شدن آسان, حجم کم, وزن کم و سبک و حمل راحت باشد. کالسکه عصایی که به نام کالسکه دسته عصایی نیز شناخته می شود,  اولین کالسکه ای است که تحت عنوان کالسکه مسافرتی تولید و روانه بازار شده است. اما امروزه مدل عصایی به دلیل سهولت حمل و استفاده در دیگر کالسکه های معمولی با چهار چرخ و یا سه چرخ و همچنین در کالسکه های دوقلو نیز استفاده می شود. کالسکه های عصایی دارای وزن کم و معمولا کمتر از 7 کیلوگرم هستند و دارای قیمت کمتری نسبت به سایر مدلهای کالسکه کودک نیز می باشند. و از این رو توانسته است نظر بسیاری از والدین را به خود جلب کند.

کالسکه عصایی از انواع کالسکه مسافرتی

تولید کنندگان لوازم کودک برای آسایش و راحتی والدین و کودک کالسکه مسافرتی و عصایی را طراحی و در اختیار والدین قرار داده اند. حمل کالسکه های معمولی در سفر و .. برای والدین مشکل و گاهی اوقات غیر ممکن می شود. کالسکه های مسافرتی طوری طراحی شده اند که به راحتی تا می شوند و ابعاد و حجم کمی بعد از تا شدن پیدا می کنند. و قابل حمل آسان با خودرو, هواپیما و .. می باشند. و به والدین کمک می کند تا در سفر نیز در کنار کودک خود راحت به گردش و تفریح بپردازند.

بردن کالسکه به داخل کابین هواپیما برای والدین بسیار راحت تر از تحویل آن به بار است. زیرا کالسکه در بار ممکن است بر اثر فشار صدمه ببیند. و همچنین تحویل و دریافت کالسکه از بار نیز وقت گیر باشد. و در این زمان برای کودک و مادر نیز مشکلاتی را به وجود می آورد. به این مدل ها که میتوانید آن را به کابین ببرید در اصطلاح incabin یا کالسکه هواپیمایی نیز گفته می شود.
این مطلب بخوانید : بهترین کالسکه مسافرتی 

کالسکه عصایی

کالسکه عصایی

کالسکه های مسافرتی در مدلهای زیر تولید می شوند:

کالسکه  دسته عصایی: از مشخصات این مدل به قابلیت جمع شدن بسیار آسان و حجم کم و جمع و جور بعد از جمع شدن می توان اشاره کرد. این مدل ها دارای دسته به شکل عصا هستند که هل دادن آن را آسان می کند.  همچنین بعد از جمع شدن شکل عصا به خود می گیرند. که به همین دلیل به این نام شناخته شده اند. این مدل ها معمولا دارای کیف و یا ساک حمل هستند. و قابلیت بردن به کابین هواپیما را نیز دارند.

کالسکه دسته چمدانیاین مدل نیز دارای وزن کمی می باشد. و به راحتی تا و جمع می شود.  این مدل نیز دارای دسته چمدانی است و بعد از جمع شدن حجم کمی را به خود اختصاص می دهد. و با داشتن دسته چمدانی حمل و جا به جایی آن نیز برای مادر بسیار آسان است. این مدل ها نیز معمولا دارای کیف مخصوص حمل هستند که می توانید از آن استفاده کنید.

کالسکه سبک: این مدل ها نیز از کالسکه های مسافرتی محسوب می شوند. به کالسکه هایی که وزن کمتر از 7 کیلوگرم دارند سبک گفته می شود. کالسکه عصایی و دیگر مدلهایی که وزن آنها کمتر از 7 کیلوگرم باشد نیز جزء کالسکه سبک به حساب می آیند. همچنین به مدلهایی که وزن آنها کمتر از 5 کیلوگرم باشد کالسکه فوق سبک گفته می شود.

به نکات زیر در خرید دقت کنید:

در خرید کالسکه عصایی سبک بودن و قابلیت حمل آسان بسیار مهم است. کالسکه نوزاد در کنار سبک بودن باید ظرفیت وزنی مناسب با وزن کودکتان را نیز داشته باشد. امروزه کالسکه های عصایی طوری طراحی شده اند که معمولا دارای اسکلت سبک و مقاومت بالا هستند. کالسکه باید وزن کودکتان را تحمل کند و همچنین در برابر ضربه و .. مقاوم باشد و  آسیب نبیند و از کودک محافظت کند.

داشتن وزن کم نیز یکی دیگر از ویژگی هایی است که قبل از خرید باید به آن توجه کنید. زیرا کالسکه را در نهایت به همراه کودک شما باید جا به جا کنید. از این رو وزن کالسکه باید به اندازه ای باشد که بتوانید به راحتی آن را در خودرو و یا جاهای دیگر در سفر جا به جا کنید و سنگین نباشد تا حمل آن برای شما دشوار نباشد.

کالسکه مسافرتی بعد از جمع شدن باید حجم و ابعاد کمی داشته باشد تا حمل آن در سفر آسان شود. داشتن حجم کم و جمع و جور  و جا به جایی آن در سفر به راحتی والدین بسیار کمک می کند.

چرخهای کالسکه را چک کنید و داشتن چرخهای با کیفیت برای محافظت از کودک و راحتی شما بسیار مهم می باشد. چرخهای با جنس EVA یهترین جنس برای چرخ کالسکه می باشد. EVA یک نوع پلاسنیک فشرده و نرم  است که دارای انعطاف پذیری می باشد و در برابر ضربه مقاومت بالایی دارد و به سادگی دچار شکستگی نمی شود و آسیب نمی بیند. همچنین چرخهای کالسکه باید قابلیت چرخش داشته باشند تا حرکت و هدایت کالسکه و مخصوصا دور زدن آسان تر شود. چرخهای کالسکه باید قابلیت قفل کردن را نیز داشته باشند. تا در هنگام توقف و ایستادن بتوانید به راحتی آن را قفل کنید و کالسکه در سراشیبی به حرکت نیفتد.

کالسکه مسافرتی

ادامه نکات:

برای حفظ ایمنی کودک باید دارای کمربند ایمنی با اتصالهای چندگانه باشد. قبل از خرید کالسکه مسافرتی کمربند آن را بررسی کنید. و هنگام نشستن کودک درون کالسکه آن را به دقت برای کودک ببندید و تنظیم کنید تا کودک به جلو پرت نشود.

کالسکه های مسافرتی معمولا قابلیت تنظیم پشتی نشیمنگاه در حالت خواب  را ندارند. ولی داشتن قابلیت تنظیم تکیه گاه به راحتی کودک کمک می کند و باعث آرامش  و استراحت کودک می شود.

دسته قابل تنظیم و استاندارد نیز از موارد دیگری است که برای راحتی والدین مهم است. دسته قابل تنظیم این امکان را میدهد که هر یک از والدین بتوانند ارتفاع آن را مناسب با قد خودشان تنظیم کنند. در صورت نداشتن قابلیت تنظیم, در هنگام راه بردن کالسکه به مچ و دست و ستون فقرات هر یک از والدین ممکن است آسیب وارد شود.

سایه بان نیز از کودک در برابر نور خورشید محافظت می کند. سایه بان قابل تنظیم نیز از موارد دیگری است که باید آن را در نظر بگیرید. سبد لوازم برای قرار دادن لوازم کودک و خودتان در سفر بسیار کاربرد دارد.

بیشتر بخوانید : نکات مهم برای سفر با کودکان و برنامه ریزی‌های لازم 

بهترین برندهای کالسکه عصایی

سبک ترین و کم حجم ترین کالسکه دنیا , کالسکه پاکت برند جی بی است. این کالسکه دارای حجم و ابعاد شگفت انگیزی بعد از جمع شدن می شود. ( این محصول در فروشگاه بدو نی نی ارائه میشود) . کالسکه کیو بیت پلاس جی بی نیز یکی دیگر از کالسکه های سبک و کم حجم برند جی بی است. این مدل ها دارای کیف پارچه ای مخصوص حمل نیز هستند که حمل آن را به کابین هواپیما شیک تر و راحت تر کرده است.

کالسکه مسافرتی بیبی سینگ مدل sgo یکی از بهترین مدلهای کالسکه مسافرتی می باشد. این کالسکه سبک دارای ظرفیت وزنی بالا تا 50 کیلوگرم می باشد که در بین مدلهای مشابه منحصر به فرد است. قابلیت تنظیم نشیمنگاه در حالتهای مختلف و داشتن حالت خواب تا 175 درجه یکی دیگر از ویژگی های این کالسکه مسافرتی است که آن را به یک کالسکه پرطرفدار تبدیل کرده است.

کالسکه های مسافرتی برند ببکو مدل lola و 1403 نیز دارای حجم کم و سبک با کیفیت بالا برای مسافرت هستند.  امروزه به دلیل تنوع بسیار بالای کالسکه در بازار, انتخاب برای والدین کمی مشکل می شود. در انتخاب کالسکه مورد نظر برند تولید کننده و کیفیت محصول را در نظر بگبرید. سعی کنید از برندهای معتبر کالسکه کودک خود را تهیه کنید. برندهای خارجی و وارداتی دارای قیمت بالاتری نسبت به مدلهای ایرانی هستند.

کالسکه عصایی ارزان

اگر قیمت برایتان مهم است کالسکه های عصایی نسبت به کالسکه های معمولی دارای قیمت پایین تری دارند. برای انتخاب بهتر, خرید اینترنتی و مقایسه مدلهای متفاوت به شما می تواند کمک کند تا انتخاب مناسب تری داشته باشید. انواع کالسکه های عصایی و مسافرتی را با تنوع بی نظیر و از برندهای خارجی و ایرانی در فروشگاه اینترنتی سیسمونی بدو نی نی برای شما ارائه شده است.
برای اطلاعات بیشتر این مطلب میتوانید بخوانید : بهترین مارک کالسکه خارجی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.